Fitch знизив кредитний рейтинг України до переддефолтнного рівня

Міжнародне рейтингове агентство Fitch понизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України із CCC до C (переддефолтний). Агентство Fitch не виключає в майбутньому зниження рейтингу до RD (обмежений дефолт).

За інформацією прес-служби агентства Fitch, таке рішення пов’язане з планами України домовитися з кредиторами шодо відстрочки виплат за державним боргом на два роки. Агентство також не виключає подальшого зниження кредитного рейтингу України до RD (обмежений дефолт).

У своїх прогнозах Fitch стверджує, що війна може продовжуватися і в 2023 році, а перспективи “політичного врегулювання шляхом переговорів з РФ – дуже слабкі”.

“Затяжний характер російської військової тактики, яка передбачає широкомасштабне руйнування інфраструктури, призводить до величезних економічних та людських втрат”, зазначають у Fitch.

Відповідно до норм Fitch, реструктуризація комерційного боргу з істотними змінами умов, необхідна для уникнення традиційного дефолту, розглядається як “обмін проблемного боргу” і означає переддефолтний стан.

Здатність України фінансувати свої потреби у 2023 році залежатиме від міжнародної фінансової підтримки, яка поки що чітко невизначена.

Нагадаємо, що Fitch після початку повномасштабного вторгнення Росії наприкінці лютого 2022 знизило кредитний рейтинг України з B до CCC.

Раніше повідомлялося, що Мінфін України попросить у іноземних кредиторів відстрочку платежів із виплат на 2 роки, про це, зокрема, заявляв радник президента з економічних питань Олег Устенко.

Водночас, “Нафтогаз України” також звернувся до кредиторів із проханням відстрочити виплату боргів на 2 роки.

У МВФ наголошували, що Україна «обережно» обслуговує зовнішній борг, і країні не потрібні відстрочки платежів. А сам МВФ закликав підтримувати Україну грантовим фінансуванням.

Джерело: www.inventure.com.ua