Гранти для малих та середніх підприємств у секторах авіакосмічної та оборонної промисловості

Європейський Союз у межах проєкту Metastars оголошує про початок грантового конкурсу для малих та середніх підприємств у секторах авіакосмічної та оборонної промисловості. Ініціатива спрямована на підтримку МСП, які виявили інноваційний підхід до розв’язання сучасних викликів і передбачає надання грантового фінансування трьом МСП по 2 500 євро, які зробили значні кроки для підвищення своєї стійкості та адаптації до викликів зеленої та цифрової трансформацій. 

Про конкурс

Під час конкурсного відбору підприємства повинні продемонструвати:

 • Аналіз викликів: оцінку поточних викликів, з якими стикається компанія, враховуючи ризики та можливості у секторі авіакосмічної та оборонної промисловості.
 • План дій: планування та/або впровадження заходів для реагування на ці виклики. МСП можуть зосередитися на одному або декількох факторах стійкості.
 • Адаптацію до зеленої та цифрової трансформації: впровадження екологічно чистих технологій та цифрових інновацій.
 • Інтернаціоналізацію: вихід на нові ринки та розширення міжнародної присутності.
 • Підвищення кваліфікації: навчання та перекваліфікація працівників.
 • Кібербезпеку: захист від кіберзагроз.
 • Адаптацію до порушень ланцюгів постачання: розробку стратегій для забезпечення стійкості ланцюгів постачання.

За результатами конкурсу буде визначено трьох переможців, яких оголосять під час фінального заходу Metastars 5 грудня 2024 року на конференції Aeromart Toulouse. Вони отримають по 2 500 євро грантового фінансування кожен. Також організатори покриють транспортні витрати учасників конкурсу у сумі 733 євро. Окрім фінансового заохочення, фіналісти матимуть можливість зустрітися з представниками європейської екосистеми ASD. 

Для кого?

Участь у конкурсі можуть взяти:

 • МСП, які працюють у секторах авіаційної, космічної та оборонної промисловостей держав-членів ЄС або асоційованих з програмою COSME (у тому числі Україна).
 • Спеціалізовані стартапи, які активно розвивають інноваційні та складні технології в галузях, пов’язаних з авіакосмічною та оборонною сферами.  
 • Підприємства, які мають амбіції впровадження зелених та цифрових технологій, інтернаціоналізації, підвищення кваліфікації робочої сили, кібербезпеки та адаптації до перерв у ланцюгах постачання.

Як взяти участь?

Для того, щоб подати заявку на участь у грантовому конкурсі потрібно:

1. Заповнити адміністративну форму з пакета додатків, після чого надіслати її на електронну адресу info@metastars-euroclusters.com.

2. Зробити коротке відео, тривалістю від 3 до 5 хвилин англійською мовою, дотримуючись інструкції з пакета додатків. Зокрема, відео повинно містити такий контент:

 • презентацію МСП (назва, країна, розмір підприємства, сектор діяльності та основний бізнес);
 • виклики, з якими стикається МСП (наприклад, зелена та цифрова трансформація, інтернаціоналізація та доступ до нових ринків, підвищення та перекваліфікація працівників, кібербезпека, порушення ланцюга постачання);
 • дії, які вже здійснено або заплановано МСП для підвищення стійкості та реагування на ці виклики.

Завантажити готове відео потрібно за посиланням

Дедлайн подання заявок — 23 серпня 2024 року. 

Ознайомитись з детальною інформацію можна за посиланням

Пакет додатків:

metastar_prizes_video_instructions_final.pptx

Джерело: https://business.diia.gov.ua