КБ «Південне» уклало контракт щодо виведення на орбіту українського супутника

ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» уклало контракт з європейською компанією ISILAUNCH щодо виведення на орбіту космічного апарату «Січ-2-30». 

«Запуск супутника має відбутися з пускового майданчика компанії SpaceX (США) за допомогою ракетоносія Falcon-9. Саме ISILAUNCH має відповідну угоду з цієї американською компанією, якою уповноважена на продаж послуг з виведення супутнього корисного навантаження на даному ракетоносію та надання відповідних інжинірингових послуг та матеріальної частини», – зазначив міністр з питань стратегічних галузей промисловості міністр Олег Уруський.

За його словами, на сьогодні вже здійснений авансовий платіж.

«Запуск космічного апарата планується здійснити в грудні 2021 року (резерв – січень 2022 року). Утім, маю надію, що це станеться саме в рік 30-річчя незалежності України й завдання президента України Володимира Зеленського буде виконане», – додав Уруський.

Народний депутат Дмитро Наталуха повідомляв, що ціна контракту становитиме $1 млн. Натомість загальна вартість запуску українського супутника «Січ 2-30» компанією Ілона Маска SpaceX обійдеться Державному космічному агентству України в $1,99 млн.

Джерело: www.mind.ua