Комітет ПАРЄ закликає до максимального тиску на Росію для припинення нею агресії та до єдності у підтримці України

Характеризуючи агресію Росії проти України як «акт безпрецедентної тяжкості» з далекосяжними наслідками в усьому світі, Комітет ПАРЄ з політичних питань виступив із закликом до єдності у підтримці України та максимального тиску на Російську Федерацію з метою припинення її агресії, а також до «рішучих дій» міжнародного співтовариства з захисту демократичного світового порядку.

Затверджуючи проєкт резолюції та рекомендації на основі доповіді Франка Швабе (Німеччина, SOC), Комітет заявив: «На мапу Європи повернулася нова лінія розмежування, яку провела російська влада своєю риторикою та вчинками».

Агресія Росії також, серед іншого, спровокувала найстрашнішу гуманітарну кризу у Європі з часів Другої світової війни, кинула виклик глобальному врядуванню та призвела до різкого зростання витрат на енергоносії та до загрози продовольчій безпеці, зазначають парламентарі.

«Майбутнє Європейської історії формуватиме не тільки масштаб нинішнього виклику, але й відповідь на нього Ради Європи та її держав-членів», – заявили вони.

Комітет найрішучішим чином підтвердив своє засудження агресії Росії проти України й свою солідарність з Україною та її народом, знов наголосивши на своїй непохитній підтримці суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

Комітет заявив, що «стривожений збільшенням кількості доказів нелюдських вчинків, скоєних російськими збройними силами», і висловив свою повну підтримку всім зусиллям, спрямованим на розслідування порушень Росією міжнародних норм у сфері прав людини, міжнародного гуманітарного права та інших міжнародних злочинів, включаючи злочини проти людяності й геноцид, а також забезпечення відповідальності агресора.

Водночас Комітет також запропонував активізувати взаємодію Ради Європи з білоруським і російським громадянським суспільством, правозахисниками, незалежними журналістами, науковими колами та демократичними силами, які поважають цінності та принципи Організації.

Асамблея має обговорити доповідь у середу, 27 квітня, під час весняної пленарної сесії у Страсбурзі.

Джерело: https://www.coe.int/uk/web/kyiv