Конкурс «Сприяння використанню інструментів місцевої демократії на рівні територіальних громад»

Програма «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проєкту «EU4USociety» у співпраці з Європейським Союзом оголошує конкурс «Сприяння використанню інструментів місцевої демократії на рівні територіальних громад».

Мета конкурсу – посилення спроможності членів територіальних громад міст, сіл та селищ реалізовувати передбачені законодавством України форми безпосереднього народовладдя на місцевому рівні (ОСНи, загальні збори членів територіальних громад за місцем проживання, місцеві ініціативи, громадські слухання тощо) як важливої складової децентралізації та реформи місцевого самоврядування.

Учасники конкурсу: До участі у конкурсі запрошуються громадські організації, громадські спілки, органи самоорганізації населення та благодійні фонди, які мають щонайменше дворічний досвід практичної роботи у сфері розвитку місцевої демократії.

Вітається здійснення проєктної діяльності у співпраці з органами місцевого самоврядування, коаліції з іншими громадськими організаціями (зокрема тими, що не мають значного досвіду діяльності із використанням інструментів місцевої демократії), організаціями аналітичного, експертного спрямування, ОСНами (у тому числі з інших адміністративно-територіальних одиниць України).

Пріоритети конкурсу:

В межах проєкту може здійснюватися наступна діяльність (наведений перелік не є вичерпним):

  • аналіз стану регламентації та розвитку форм місцевої демократії в межах обраної території, з метою виявлення прогалин у нормативній регламентації місцевої демократії;
  • розробка, публічне обговорення та лобіювання проєктів місцевих нормативно-правових актів, які передбачатимуть покращення / створення умов для розвитку та реалізації форм місцевої демократії (статути територіальних громад, положення про певні форми місцевої демократії, зміни до них, цільові програми сприяння розвитку громадянського суспільства тощо);
  • сприяння створенню та діяльності ОСНів, а також розвитку місцевих ініціатив, зокрема у населених пунктах, що знаходяться за межами адміністративних центрів територіальних громад;
  • надання зацікавленим членам територіальних громад, ініціативним групам, інститутам громадянського суспільства правової допомоги, консультативних, інформаційних, методичних, організаційних та інших видів послуг у процесі реалізації ними передбачених законодавством України форм безпосереднього народовладдя на місцевому рівні, в т.ч. при взаємодії із органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами, правоохоронними органами, судовими органами тощо;
  • навчання членів територіальних громад використанню інструментів місцевої демократії (зокрема, щодо відстоювання прав на їх застосування), громадського контролю і т.д..

Проєктна діяльність має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації проєкту та його результати (у тому числі через обов’язкове проведення підсумкової пресконференції, поширення історій успіху).

Термін реалізації проєкту – 12 місяців. Планований термін початку реалізації проєктів – 1 серпня 2021 р.

Загальний бюджет конкурсу – 3 332 180 гривень.

Оптимальний розмір гранту – 320 000-400 000 гривень.

Останній термін подання проєктних пропозицій – 18 травня 2021 року (15:00 за київським часом).

Оголошення результатів – до 2 липня 2021 року.

Передбачається, що діяльність в межах проєктних пропозицій, поданих на конкурс, має здійснюватися в межах однієї з областей, але за межами обласних центрів. Діяльність в обласних центрах в межах конкурсу підтримуватися не буде.

Перевага буде надаватися проєктним пропозиціям, які охоплюють якомога більшу кількість пріоритетів конкурсу. При цьому, проєктна пропозиція має обов’язково передбачати діяльність зі сприяння створенню та діяльності ОСНів.

Детальніше про вимоги та критерії, за якими буде здійснюватися оцінка проєктних пропозицій читайте за посиланням.

У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся до 11 травня 2021 р. на електронні адреси lutsishina@irf.ua та orlovsky@irf.ua.

Джерело: https://www.irf.ua/