Міністерство інфраструктури України створило реєстр пошкодженого та знищеного майна

Реєстр буде використовуватися для надання компенсації за пошкоджене житло, а також для управління процесом відбудови

Міністерство інфраструктури України спільно з Міністерством цифрової трансформації представило реєстр пошкодженого та знищеного майна – єдину базу даних, що міститиме інформацію про усю житлову, транспортну та соціальну інфраструктуру, яка постраждала внаслідок військової агресії РФ. Про це йдеться у повідомленні відомства.

Реєстр буде використовуватися для надання громадянам компенсації за пошкоджене житло, а також для планування та управління процесом відбудови.

«Створення реєстру – це основа для цифрової відбудови країни. Саме у Реєстрі буде накопичена інформація про всі руйнування, спричинені російською військовою агресією, різних типів обʼєктів та різних видів власності», – сказав Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України.

Створені органами місцевого самоврядування та військово-цивільними адміністраціями спеціальні комісії вноситимуть до реєстру результати обстеження пошкоджень. Комісії здійснюватимуть верифікацію даних, що вже вносяться громадянами, зокрема через застосунок «Дія». Наразі через портал і застосунок було отримано понад 256,6 тис. заявок про пошкоджене або зруйноване майно громадян загальною площею понад 17,7 млн кв. м.

До Реєстру пошкодженого та знищеного майна також буде інтегрована інформація про пошкоджені об’єкти державної та комунальної власності, а також транспортну, енергетичну та іншу інфраструктуру.

Джерело: https://gmk.center/ua/