Міжнародний техінвестор Flashpoint збирає фонд на $75 млн із фокусом на Україну

Новий фонд під назвою Ukrainian Tech Fund буде орієнтований лише на українські проєкти.

Ігор Білоус, керуючий партнер компанії Flashpoint, колишній голова Держподаткової служби та Фонду держмайна України, зазначив: “Ми хочемо трохи більше зосередитися в Україні. Зібрати цей невеликий фонд у розмірі $75 млн з великою кількістю засновників з України, та побудувати більше підприємств, інвестувати у них”.

За словами Ігоря Білоуса, компанія зараз проводить переговори з провідними міжнародними фінансовими організаціями та британським урядом щодо можливості фінансування цього фонду.

До консультаційної ради фонду увійшли екс-заступник міністра економіки Наталія Микільська, CTO People.ai Андрій Аксельрод, колишній радник міністра економіки Марко Івашко, CEO та співзасновник Revenue Grid Влад Воскресенський та виконавчий директор Української асоціації венчурного та приватного капіталу UVCA.

Фонд зможе інвестувати по $1-3 млн у 12-15 компаній на lead-етапі, купуючи частки від 10% і беручи активну участь в управлінні портфелем.

На сьогоднішній день у Flashpoint працюють 30-35 осіб. Штаб-квартира компанії розташована в Лондоні, а також є офіси в Нью-Йорку, Варшаві, Будапешті та Ризі. Компанія планує мати свій офіс у Києві у складі п’яти осіб.

У портфелі Flashpoint три компанії з України, в які інвестовано вже понад $17 млн.

Джерело: www.inventure.com.ua