Moody’s покращило прогноз для сталевої індустрії до «позитивного»

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s підвищило прогноз для світової сталеливарної й гірничодобувної промисловості зі «стабільного» на «позитивний».

Moody’s покращило прогноз щодо світової сталеливарної промисловості на фоні зростання попиту на сталь і обмежених поставок сталі й залізної руди у зв’язку зі зростанням економічної активності у світі.

Агентство прогнозує зростання EBITDA галузі на 30% протягом наступних 12-18 місяців. Цьому сприятимуть відновлення світової економіки від спаду через пандемію і зростання попиту на сталь і залізну руду за обмеженої пропозиції.

При цьому операційні результати й грошові потоки сталеливарних компаній наступного року значно покращаться на тлі високих цін.

«Виробники Європи, Китаю та інших країн стикаються зі зростаючими витратами виробництва, оскільки інвестують у більш чисті технології. Тим часом ціни на сталь будуть поступово знижуватися в міру відновлення балансу попиту й пропозиції. У США та інших країнах, які залежать від електродугових печей, зростуть ціни на брухт», – йдеться в прогнозі агентства.

Moody’s прогнозує високі ціни на ринку у 2021 році через обмеження пропозиції та відсутність великих проєктів розширення потужностей упродовж найближчих років. Високі ціни будуть підтримувати сильний грошовий потік для основних виробників.

Нагадаємо, що восени 2020 року Moody’s покращило прогноз для світового ринку стали з «негативного» до «стабільного». Це було зумовлено покращенням попиту на сталь на фоні відновлення на ринках-споживачах.

Джерело: https://gmk.center/ua/