Неймовірні села України 2022. Фіналісти конкурсу

Селище з Дніпропетровської області стало фіналістом Всеукраїнського конкурсу.

Редакція аграрного онлайн-видання AgroPortal.ua спільно з Посольством Королівства Нідерландів в Україні обрала 10 фіналістів конкурсу «Неймовірні села України 2022».
У 2022 році конкурс «Неймовірні села України» стартував під гаслом сталого розвитку. Проєкти розглядались за такими напрямами: кругове виробництво, ефективне управління відходами, раціональне використання ресурсів, відновлювальна енергетика та кооперативний рух.
З початку повномасштабної війни редакція AgroPortal.ua поставила конкурс на паузу. Та попри це українці продовжували надсилати свої проєкти розвитку сільських територій.

Загалом видання отримало 120 заявок до війни та 90 з початком бойових дій на території України. До війни найбільш активними при подачі заявок були жителі Івано-Франківської та Луганської областей, а після — мешканці Чернігівщини.

Отож, фіналісти! (Села розташовані в алфавітному порядку)

 

На конкурс «Неймовірні села України 2022» Покровська громада Дніпропетровської області подала бізнес-проєкт з облаштування навчального цеху для бджолярів.

За грантові кошти планується закупити обладнання в навчальний цех на суму 100 тис. грн, а саме: набори для бджолярів «Старт», вулики для вирощування пакетів бджіл, системи для виведення маток, календарі для бджолярів, акустичну систему, ноутбук, проєктор та екран, фліпчарт, стільці офісні та стіл. 

У громаді впевнені, що реалізація проєкту стане синергічним об’єднанням фінансових зусиль місцевого бюджету, кооперативу та бізнес-партнерів.

Після перемоги в селі планують провести на базі кооперативу медовий фестиваль «Медовими стежками». 

 

Історії сіл-фіналістів та детальний опис їхніх проєктів можна переглянути за посиланням (поступово з’явиться інформація про кожне село).

З 4 липня освітній партнер конкурсу «Неймовірні села України 2022» — Інститут партнерства та сталого розвитку — проведе для громад, котрі пройшли до фіналу, серію тренінгів для забезпечення ефективної підготовки до захисту їхніх проєктів перед членами Експертної ради конкурсу.

Онлайн-захист проєктів-фіналістів конкурсу відбудеться наприкінці липня 2022 року (дату буде оголошено окремо). 

Село-переможець Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2022» отримає 100 тис. грн на реалізацію проєкту від головного партнера — Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Ще 2 села-фіналіста отримають по 50 тис. грн.

Примітка. Під призом мається на увазі сертифікат на певну суму з подальшою закупівлею для села організаторами необхідних засобів чи технічних ресурсів для реалізації проєкту. Сума вказана без урахування податків та зборів.

Джерело: https://agroportal.ua/