22 серпня 2019 року у м. Дніпро відбулася перша міжнародна конференція «Тепличний бізнес України-2019».

Всього у конференції взяли участь близько 150 делегатів, більш половина з яких – виробники плодоовочевої продукції в закритому ґрунті. Географія учасників охопила навіть закордонних експертів з Молдови, Грузії, Узбекистану, Таджикистану.

Учасники конференції обговорювали перспективи тепличного бізнесу в Україні, можливості експорту продукції та новітні системи вирощування плодо-овочевої продукції. Особливу увагу приділили новинкам добрив, біостимуляторів та новітнім системам поливу, адже без комплексного підходу неможливо отримати високоякісного і конкурентного продукту. В рамках конференції, піднімалося питання про вирощування в теплицях традиційних і нішевих овочів, зелені і салатів, ягід і фруктів, включаючи органічну продукцію.

Багато років в Україні було прийнято вважати, що якщо ми говоримо про вирощування в закритому ґрунті, то мова безумовно йде про томати і огірки. І, дійсно, саме під цими культурами на сьогоднішній день в Україні зайняті основні площі як в стаціонарних, так і в плівкових теплицях. В той же час актуальним для ринку є вирощування салату, цвітної та пекінської капусти.

Не зважаючи на те, що на сьогоднішній день вирощування плодоовочевої продукції в закритому ґрунті в Україні знаходиться на етапі інтенсивного розвитку, Україна за підсумками січня-липня 2019 року імпортувала 58,3 тис. тон томатів на суму $ 37 млн. Про це свідчать дані ДФС.

Основними постачальниками томатів в Україну за 7 місяців 2019 року були:

  • Туреччина – на $ 30,4 млн (81,98%);
  • Польща – на $ 2,8 млн (7,58%);
  • Нідерланди – на $ 1,3 млн (3,59%);
  • інші – на $ 2,5 млн (6,86%).

При цьому експорт зазначеної продукції з України в звітному періоді склав 1,81 тис. тон на суму $ 2,4 млн. Таким чином імпорт томатів в Україну в 32 рази перевищує експорт.

Нагадаємо, що в останні роки частка продукції АПК в загальному експорті товарів з України становить близько 40%. Таке лідерство фактично означає, що агропромисловий сектор забезпечує валютну і економічну стабільність країни.

За матеріалами: www.latifundist.com