Перспективи двосторонньої торгівлі України та Великої Британії після Brexit

У січні 2021 року в торговельній політиці Великої Британії відбудуться зміни внаслідок виходу з Євросоюзу. Розбудову нових відносин між Україною та Великою Британією вже розпочато: 8 жовтня 2020 року підписано Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство. Україна стала першою з держав, з якою Велика Британія вирішила укласти угоду про нові взаємні відносини за нових умов.

Так, 98% товарів при експорті до Британії не обкладатимуться митом. Таким же чином збереглися всі без винятку квоти на безмитний експорт, які є в Угоді про асоціацію. Це – близько 40 позицій продукції сільського господарства та харчової промисловості, частина з яких є досить важливими для українського експорту, зокрема: яловичина, свинина, м’ясо баранини, м’ясо птиці, молоко, вершки, йогурти, вершкове масло, зернові, висівки, мед, цукор, крохмаль, гриби, часник, солод, виноградний і яблучний соки, тощо.

Експортери та імпортери Дніпропетровського регіону, за допомогою модуля відкритих даних «DIAgram» можуть проаналізувати зовнішню торгівлю області з Великою Британією за останні 4 роки, відповідно до товарної групи або послуги, а також визначити нішеві напрямки розвитку для власного виробництва.

Наприклад, за минулий рік найбільший приріст експорту з регіону спостерігався у наступних товарних групах:

  • прилади та апарати оптичні, фотографічні – $0,77 млн (у 133 рази);
  • залишки та відходи харчової промисловості; готові корми для тварин – $0,32 млн (у 2017, 2018 роках не експортувались);
  • зернові культури – $1,82 млн (у 6 разів);
  • одяг та додаткові речі до одягу, трикотажні – $0,83 млн (у 2 рази);
  • залізничні локомотиви – $1,72 млн (у 1,6 раза), тощо.