Прийнято законопроєкт для розвитку виноградарства та садівництва України

17 грудня,  Верховна Рада України прийняла в цілому законопроєкт № 2064, який передбачає важливі й рушійні зміни в галузі виноградарства та садівництва України.

Це перший важливий крок на шляху до відновлення й розвитку галузі. Він також окреслив основні пункти важливості закону як для аграріїв, так і для держави.

«Законом передбачено збільшення мінімального строку оренди під багаторічне насадження у 25 років. Не секрет, що в Україні в останні роки площі насаджень зменшилися і відсутність тривалого терміну оренди була однією з ключових проблем. Тож тепер є шанс змінити цю тенденцію.  Окрім строку оренди, інвестор, який захоче вкласти кошти у сад, паралельно отримує  довіру та впевненість щодо своїх дій. А це колосально вплине на збільшення робочих місць. У середньому 20 сезонних працівників працюють на 1 гектарі», – написав Роман Лещенко.

Він підкреслив, що виноград – це експортний продукт, тому це ще й можливість покращити економічні показники, зокрема це плюс у додану вартість.

За словами Міністра, законопроєкт також передбачає створення для аграріїв державної підтримки. «А в нашому випадку – це синергія між уже наявними програмами допомоги. Крім того, що ми збільшуємо довіру аграріїв, ми ще й заохочуємо їх вкладати інвестиції. Формула прозора і зрозуміла: інвестуєш в актив – отримуєш повернення довгострокових інвестицій», – наголосив Роман Лещенко.

Садівництво і виноградарство з точки зору збереження ґрунтів є дуже заощадливими. У сьогоднішніх реаліях, коли тисячі гектарів українських земель виснажені, садівництво є хорошим компромісом.  До того ж це можливість забезпечити себе високоякісними продуктами харчування і сировиною для переробної промисловості.

Джерело: www.minagro.gov.ua