ПРООН долучились до команди Програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні»

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) надаватиме консультативну підтримку громадам-учасницям проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Про це йшлося під час онлайн зустрічі в.о. Міністра розвитку громад та територій України Василя Лозинського з представниками Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН), Міністерства фінансів України та Мінрегіону щодо реалізації програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні».

Під час зустрічі було презентовано основні цілі консультативної допомоги ПРООН в межах Програми, серед яких:

  • підтримка органів місцевого самоврядування у підготовці та реалізації підпроєктів, та покращення їх виконання;
  • оцінка прогресу та моніторинг ефективності;
  • поліпшення фінансового менеджменту при реалізації підпроєктів;
  • забезпечення моніторингу та перевірки санкцій;
  • надання бенефіціарам допомоги протягом усього проєктного циклу, включаючи підготовку, впровадження та звітування, а також сприяння залученню та співпраці зацікавлених сторін на всіх етапах реалізації Програми.  

«Програма «Енергоефективність громадських будівель в Україні» є одним із наймасштабніших проєктів з термомодернізації, що реалізується в нашій країні за підтримки міжнародних фінансових організацій. Йдеться про комплексне енергоефективне відновлення близько тисячі громадських будівель, зокрема дитячих садків, шкіл та медичних закладів по всій країні. Дякуємо ПРООН, які долучились до команди Програми та очікуємо на успішну реалізацію енергоефективних проєктів у громадах», – зазначив Василь Лозинський.

В.о.Міністра також зазначив, що перший конкурсний відбір заявок на участь в Програмі планується на початок наступного року.

Зазначимо, що Програма «Енергоефективність громадських будівель в Україні» орієнтована у першу чергу, на малі та середні громади, які не мали практики реалізації масштабних міжнародних проєктів з термомодернізації. Строк реалізації – 2022-2025 роки. Кінцеві бенефіціари Програми – місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування та комунальні підприємства.

Нагадаємо, 25 жовтня 2022 ПРООН підписало угоду з ЄІБ щодо участі в Програмі «Енергоефективність громадських будівель в Україні», а Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) профінансував участь ПРООН в Програмі.

Джерело: https://www.minregion.gov.ua/