Проєкт Концепції Державної цільової програми розвитку галузі скотарства до 2030 року презентували в Мінекономіки

17 листопада відбулось обговорення проєкту Концепції Державної цільової програми розвитку галузі скотарства на період до 2030 року під час зустрічі Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з профільними асоціаціями.

«Аналіз галузі тваринництва показав, що через різні економічні чинники в Україні спостерігається зменшення промислового виробництва як молока, так і яловичини. З метою розвитку промислового скотарства, стимулювання виробництва продуктів харчування тваринного походження, поліпшення генофонду ВРХ, розвитку внутрішньої та зовнішньої торгівлі яловичиною, а також підвищення інвестиційної привабливості галузі Мінекономіки спільно з профільними асоціаціями розробило відповідний документ з розвитку галузі скотарства на найближчі 10 років», – зауважив заступник Міністра Тарас Висоцький.

Досягнення поставлених цілей передбачається через вжиття низки заходів, які можна класифікувати за трьома аспектами. Так, буде збережено та посилено існуючі механізми підтримки галузі скотарства, зокрема, з фокусом на здешевлення залучення інвестицій. Другий аспект – пріоритетний розвиток фермерського сектору виробництва, заохочення трансформації особистих селянських господарств у фермерські, сімейні фермерські господарства та фізичні особи-підтримці. Ще один напрям – створення умов для забезпечення простежуваності, безпечності продукції, стимулювання розвитку переробної галузі для створення точок доданої вартості.

Серед очікуваних результатів реалізації Концепції до 2030 року – збільшення поголів’я корів молочного напряму продуктивності в сільськогосподарських підприємствах на 11%, збільшення обсягу частки промислового виробництва продукції щороку на 2%, збільшення кількості тваринницьких ферм та комплексів, які застосовують новітні технології та сучасне обладнання, створення додаткових робочих місць тощо.

Присутні отримали змогу висловити свої пропозиції, які Мінекономіки врахує при доопрацюванні Концепції.

Джерело: Інформаційно-аналітичний портал АПК України