СОТ готова сприяти відновленню експорту українського зерна

Понад 50 членів Світової організації торгівлі висловили солідарність з Україною та пообіцяли допомогу та підтримку, зокрема, у вирощуванні та експорті сільськогосподарських продуктів, а також у відбудові країни після війни. Про це йдеться у спільній заяві, ухваленій на XII Міністерській конференції СОТ у Женеві.

Як уточнюється, заяву підписали понад 50 країн-членів СОТ, зокрема, США, Велика Британія, Австралія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Данія, Франція, Грузія, Угорщина, Ісландія, Ізраїль, Італія, Японія, Південна Корея, Німеччина, країни Балтії, Польща та ін.

Поміж іншого, підписанти заявили про готовність сприяти відновленню експорту збіжжя з портів України.

«Ми закликаємо інших членів СОТ робити те ж саме у спосіб, що відповідає їхнім можливостям, у тому числі шляхом полегшення використання інфраструктури або полегшення та спрощення митних процедур», – зазначається у заяві.

Також у заяві йдеться, що в межах своїх можливостей члени СОТ готові шукати шляхи, щоб допомогти українським аграріям продовжувати вирощувати зернові та олійні культури, «які вкрай необхідні для України та світу».

«У межах можливостей кожного члена СОТ ми продовжуватимемо надавати гуманітарну допомогу для полегшення страждань цивільного населення України, в т.ч. щоб допомогти забезпечити їм доступ до основних товарів і послуг, включаючи продукти харчування. Ми також будемо шукати шляхи допомогти Україні у її відбудові, як тільки дозволять обставини», – резюмується у заяві.

Джерело: https://www.apk-inform.com/uk