Співпраця Дніпропетровської області та Тайваню

Після військового вторгнення країни-терориста в Україну Уряд Тайваню приєднався до світових країн із засудження дій агресора та запровадженні економічних санкцій проти рф. На Тайвані проходили чисельні акції на підтримку України, а керівництво країни активно підтримує збір пожертв та гуманітарної допомоги для українців.

Відстань між Києвом та Тайбеєм майже 8 тис. км. Попри таку колосальну відстань, на острові існує українська громада. До повномасштабного вторгнення рф в Україну вона налічувала близько 100 осіб, зараз у Тайвані мешкає майже 200 українців. Від початку повномасштабної війни в Тайбеї та інших містах регулярно проводять демонстрації солідарності з Україною. Організовують акції переважно українці, проте долучаються й чимало тайванців.

Гуманітарна допомога у розмірі $33 млн, а також великий обсяг товарів для допомоги українським громадянам та біженцям у сусідніх країнах зібрано завдяки урядовій кампанії, що проводилася протягом березня 2022 року. Загалом Тайвань передав Україні 562 тонни матеріальної допомоги. Президент Тайваню Цай Інвень, Віце-президент Вільям Лай та Прем’єр-міністр Су Чженьчан пожертвували свої місячні зарплати, як гуманітарну допомогу. Підтримка з боку тайванських громадян та уряду тим більше неймовірна, оскільки Україна та Тайвань нині не мають дипломатичних відносин.

Тайвань приєднався до західних країн у санкціях проти рф за її вторгнення до України. В результаті Тайвань припинив експорт напівпровідників до країни агресора. Підприємства рф повністю залежать від тайванських напівпровідників у виробництві електроніки та військового обладнання, а глобальний дефіцит напівпровідників створив труднощі для рф ще до запровадження Тайванем заборони експорту. Так, найбільша допомога Тайваню полягає не так у тому, що він постачає Україні, як у тому, що він  заблокував постачання до рф.

Уряд Тайваню приєднається до зусиль щодо блокування доступу банків рф до міжнародної платіжної системи SWIFT. Прем’єр-міністр Су Цзен-чан відзначив: «Тайвань йде в ногу зі своїми демократичними партнерами» по всьому світу щодо свого рішення про санкції, додавши, що у питанні відключення від SWIFT Уряд Тайваню «співпрацюватиме» з тим, щоб дотримуватись санкційного режиму проти рф.

Тайвань неодноразово виділяв кошти на відновлення українських міст, зокрема, надав $3 млн Києву у квітні. Ще $5 млн було виділено медичним закладам, а понад мільйон — на відбудову храмів. Також Тайвань надасть $6 млн на відбудову українських міст від наслідків вторгнення рф. Глава тайванського МЗС розповів, що Харків отримає $2 млн на відновлення міста. Ще по $500 тисяч буде передано Чернігову, Миколаєву, Сумам та Запоріжжю. Гроші будуть спрямовані на відновлення шкіл та цивільної інфраструктури.

Міністерство закордонних справ Тайваню готує бюджет у розмірі $56 млн на 2023 рік для фінансової допомоги українцям. Уряд Тайваню має намір підтримати школи та лікарні в Україні, а також працювати разом з партнерами-однодумцями такими, як Литва, Словаччина, Чехія, Польща тощо, щоб допомогти відновити та відбудувати українські міста та інфраструктуру.

Тайвань постачає українцям гуманітарну та фінансову допомогу. Більша частина цієї допомоги надійшла від приватних громадян та компаній — явний знак симпатії до українського народу.

Інший приклад допомоги Тайваню полягав у передачі компанією XDynamics десяти розвідувальних БПЛА VTOL вартістю близько $35 тисяч, постачання медичних та інших товарів, а також фінансування медичних установ та українських біженців. Також, Тайвань передав Україні 800 дронів-бомбардувальників близького радіусу дії Revolver 860.

Аналіз експортних та імпортних операцій Дніпропетровського регіону з Тайванем, також демонструє зростаючий рівень партнерських відносин, адже зазначена держава є важливим торгівельним партнером області.

За результатами 2021 року, обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області збільшився у 6 разів ($4,23 млн), що склало 3,9% від обсягу України до Тайваню. Серед товарів, які користуються найбільшим попитом у тайванських споживачів є чорні метали та вироби з них, добрива, тощо.

Експортні операції здійснювали 5 підприємств з Дніпропетровської області.

Основні компанії експортери – це підприємства металургійного комплексу та переробної промисловості.

Підприємства експортери:

Імпорт товарів з Тайваню у Дніпропетровську область складав $15,6 млн (5,3% від імпорту України з Тайваню) та зменшився у порівнянні з 2020 роком на 5,1%. Дніпропетровщина найбільше купувала різноманітну хімічну продукцію, машини та обладнання, прилади та апарати оптичні, фотографічні та інше.

Імпортні операції здійснювали 270  підприємств імпортерів.

ТОП-5 підприємств імпортерів (ранжирування за обсягом імпортної продукції):