Стартує Всеукраїнський конкурс Неймовірні села України. Сталий розвиток

Онлайн-видання AgroPortal.ua у партнерстві з Посольством Королівства Нідерландів в Україні оголошує про старт прийняття заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі «Неймовірні села України. Сталий розвиток».

За 5 років проведення конкурсу було відкрито понад тисячу неймовірних локацій в Україні. Наступний етап — сталий розвиток сільських територій задля збереження екосистеми та біорізноманіття, соціальної відповідальності як місцевої влади, так і чинного бізнесу та економічний розвиток регіонів.

Глобальні цілі проєкту (із переліку Цілей сталого розвитку ООН): гідна праця та економічне зростання, сталий розвиток міст і спільнот, пом’якшення наслідків зміни клімату, захист екосистем суші, партнерство заради стійкого розвитку.

Учасники: українські села.

Період проведення: жовтень 2021 р. — вересень 2022 р.

Формат: відбір проєктів.

Напрями:

 • кругове виробництво;
 • ефективне управління відходами;
 • раціональне використання ресурсів;
 • відновлювальна енергетика;
 • кооперативний рух.

Етапи проведення конкурсу

 • 1 жовтня 2021 р. — 31 березня 2022 р. — прийом заявок (заявку може надіслати кожен охочий, див. Вимоги до села-претендента на конкурс (пункт знаходиться нижче)).
 • 1-14 квітня 2022 р. — відбір 10 найкращих заявок 
 • 15 квітня — 30 червня 2022 р. — на сайті AgroPortal.ua відбуватиметься онлайн-голосування (з 10-ти сіл обирається 5-ка фіналістів).
 • Липень-серпень 2022 р. — проведення для 5 громад-фіналістів ГО «Інститут партнерства та сталого розвитку» серії тренінгів і лекцій для забезпечення ефективної підготовки до захисту проєктів.
 • Липень-серпень 2022 р. — «Неймовірний сільський автопробіг» (за сприятливої епідеміологічної ситуації), в рамках якого видання AgroPortal.ua познайомиться із селами-фіналістами конкурсу).
 • Вересень 2022 р. — визначення та нагородження переможців (формат залежатиме від епідеміологічної ситуації в Україні).

Вимоги до села-претендента на участь у конкурсі

 1. Заповнити Анкету села-претендента Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України. Сталий розвиток»).
 2. Надіслати на пошту agroportal.ua@gmail.com 5 фото села у гарній якості та 5 фото, які візуалізують поданий на конкурс проєкт, вказавши в темі листа назву села та область.

Примітка. Організатори залишають за собою право не інформувати тих учасників, які не пройдуть І етап конкурсного відбору.

Призовий фонд

Село-переможець Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України. Сталий розвиток» отримає 100 тис. грн на реалізацію проєкту від головного партнера — Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Примітка. Під призом мається на увазі сертифікат на певну суму з подальшою закупівлею для села організаторами необхідного інвентарю для реалізації проєкту. Сума вказана без урахування податків та зборів.

Нагадаємо, що у конкурсі «Неймовірні села України 2020» перемогу здобуло село Маломиколаївка Миколаївської ТГ Дніпропетровської області з бізнес-проєктом із виробництва цукатів з овочів та фруктів шляхом придбання обладнання для виготовлення цукатів. Більше інформації про переможця тут. Детальніше з усіма пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням.

Контактні особи

Панасюк Іванна, координатор Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України. Сталий розвиток». Тел.: (063) 223 13 91; e-mail: agroportal.ua@gmail.com

Помянська Наталія, координатор Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України. Сталий розвиток». Тел.: (098) 271 89 69; e-mail: agroportal.ua@gmail.com