Стійкість, відновлення та реконструкція: Рада Європи ухвалила новий План дій для України

Комітет міністрів Ради Європи ухвалив План дій для України на 2023-2026 роки з рекордним бюджетом 50 мільйонів євро.

«План дій «Стійкість, відновлення та реконструкція» (2023-2026) був розроблений у тісній консультації з українською владою. Це частина внеску нашої Організації у процес відбудови та відновлення країни, яка зіткнулася з жорстокою агресією Російської Федерації та зазнала величезних руйнувань. Новий План дій має на меті підвищити стійкість державних інституцій шляхом зміцнення демократичного врядування та верховенства права, а також захисту прав людини», – сказала Генеральна секретарка Марія Пейчинович-Бурич.

«Рада Європи залишається повністю відданою підтримці та допомозі Україні в ці важкі часи. Ця допомога та підтримка займатиме важливе місце в порядку денному майбутнього саміту глав держав і урядів, який відбудеться у Рейк’явіку в травні наступного року», – додала вона.

Крім забезпечення постійної підтримки зусиль країни з виконання своїх зобов’язань як держави-члена Ради Європи, План дій спрямований на підтримку програми реформ України з точки зору європейської перспективи після рішення Європейської Ради від 23 червня 2022 року про надання країні статусу кандидата на вступ до ЄС. Загальний бюджет чотирирічної програми співробітництва оцінюється в 50 мільйонів євро, що робить його найбільшим в історії бюджетом Плану дій Ради Європи для окремих країн.

Рада Європи працюватиме з українською владою для задоволення її нагальних потреб відповідно до її пріоритетів, включаючи підтримку реалізації заходів, викладених у висновку Європейської Комісії щодо заявки України на членство, зокрема у сферах конституційного правосуддя, боротьби з корупцією та відмиванням грошей, розвитку незалежного, ефективного та надійного правосуддя, сприяння свободі слова та свободі ЗМІ, посилення захисту прав національних меншин.

План дій супроводжуватиметься значною підтримкою з боку Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ). Банк зробить відповідний внесок шляхом часткового фінансування інвестиційних проєктів в Україні з високою соціальною доданою вартістю, спрямованих на покращення умов життя найбільш уразливих верств населення. БРРЄ зможе працювати безпосередньо в країні щойно завершиться останній етап процесу вступу України до Банку. На сьогодні Банк надав позики та гранти для підтримки країн-членів БРРЄ, які приймають українських біженців.

Діяльність Ради Європи тісно координуватиметься з іншими організаціями, зокрема ЄС, ООН та ОБСЄ, а також двосторонніми донорами.

Джерело: https://www.coe.int/uk/web/kyiv