Стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження» набрав чинності
10 липня 2022 року. Нормативним актом передбачено надання державної субсидії для відшкодування витрат на найм (оренду) нерухомого майна, що використовується суб’єктом видавничої справи як спеціалізований магазин для торгівлі книгами.

Суб’єкти видавничої справи, які відповідатимуть вимогам цього закону (зокрема, продаватимуть книги українською мовою та/або мовами ЄС і мовами корінних народів України з використанням РРО у книгарнях) отримають гарантоване право на державну субсидію для відшкодування витрат на оренду приміщення. Сума субсидії не може перевищувати вартість оренди, а також не може бути більшою за 20% суми доходу, отриманого з продажу книг у відповідній книгарні. Закон також встановлює обмеження площі й вартості квадратного метра оренди з градацією відповідно до чисельності населення громади, в якій знаходиться книгарня.

Зазначена субсидія надаватиметься книгарням щоквартально починаючи з першого кварталу 2023 року, на підставі звернень книгорозповсюджувачів до Українського інституту книги у встановленому законом порядку.

Також пропонується надання громадянам України натуральної допомоги у вигляді сертифіката на придбання книг на визначену суму (0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Такий сертифікат надаватиметься при отриманні свідоцтва про народження, а також при отриманні громадянином України, який досяг 14-річного віку, паспорта громадянина України. Сертифікат зможе бути використаний виключно для придбання книжкових видань державною мовою у розповсюджувача видавничої продукції. Видача сертифікатів відбуватиметься з 1 січня 2023 року.

Джерело: https://www.rada.gov.ua