Стратегічне планування розвитку територіальних громад — шлях України до Європейського Союзу

Мінрегіон розробив методичні рекомендації, які допоможуть громадам стратегічно планувати їх регіональний розвиток.  Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря.

Методичні рекомендації щодо порядку розроблення, затвердження, реалізації, проведення моніторингу та оцінювання реалізації стратегій розвитку територіальних громад затверджені наказом Мінрегіону від 21.12.2022 № 265, яким встановлюються загальні вимоги щодо структури, оформлення, організації процесу розроблення, затвердження, особливостей проведення моніторингу та оцінювання реалізації стратегій розвитку тергромад та планів заходів з їх реалізації. Ці вимоги відповідають європейським засадам у сфері стратегічного планування регіонального розвитку.

«Напрацьовані рекомендації допоможуть органам місцевого самоврядування при плануванні довгострокового розвитку громад. Оскільки розроблення якісної та ефективної стратегії є запорукою створення сприятливого соціально-економічного середовища на своїй території. Це надзвичайно важливо особливо в умовах війни — масштабних руйнувань інфраструктури та економічного потенціалу, масового переміщення населення та бізнесу з районів ведення бойових дій. Окрім того, методрекомендації направлені на створення єдиного підходу органів місцевого самоврядування до формування стратегічних документів та цілеспрямованої бюджетної політики територіальних громад», — зазначив заступник Міністра.

Рекомендації розроблено за експертної підтримки, наданої партнерами з розвитку в рамках чинних проєктів міжнародної технічної допомоги та підтримано всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування.

З відповідним наказом можна ознайомитися за посиланням https://bit.ly/3WyOlsD.

Джерело: https://www.minregion.gov.ua/