У Мінекономіки розроблено проєкт Концепції промислового розвитку картоплярства на 2021-2025 роки

Розвиток галузі картоплярства дозволить наростити промислове виробництво та наситити товарний ринок конкурентоспроможною вітчизняною продукцією. З цією метою Мінекономіки та профільні асоціації працюють над впровадженням державної підтримки цього напряму. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК України.

«Частка промислового виробництва картоплі становить менш ніж 2%. Для виведення галузі на сучасний конкурентоспроможний рівень Мінекономіки планує запровадити новий напрям підтримки галузі картоплярства, який передбачає збільшення посівних площ і залучення капітальних інвестицій у зберігання та переробку. Це сприятиме виробництву продукції з доданою вартістю, збільшенню експорту якісної продукції та розвитку підприємництва на селі», – зазначив заступник міністра.

У Мінекономіки напрацьовано проєкт Концепції промислового розвитку картоплярства на 2021-2025 роки, метою якого є нарощення обсягу виробництва високоякісної насіннєвої та продовольчої картоплі на промислових площах у сільськогосподарських підприємствах, розвиток ринкової інфраструктури, пов’язаної із забезпеченням населення продуктами переробки картоплі.

Також реалізація Концепції дасть змогу наситити товарний ринок конкурентоспроможною вітчизняною продукцією упродовж усього року, поліпшити матеріально-технічну базу сільськогосподарських підприємств, створити додаткові робочі місця, забезпечити подальший розвиток вітчизняної аграрної науки.

Нагадаємо, торік Україна збільшила імпорт картоплі до 250 тис. тонн, що у 43 рази більше, ніж обсяг імпорту 2018 року.

Джерело: Інформаційно-аналітичний портал АПК України