У Польщі працює понад 21 тисяча українських підприємств

У Польщі працює понад 21 тисяча українських підприємств. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр України Ірина Верещук під час виступу на міжнародній конференції в Любліні.

«Я щиро здивована кількістю українських компаній, які частково або в цілому працюють у Польщі. Це більш як 21 тисяча підприємств. До порівняння, всього у Польщі працюють 93 тисячі компаній з часткою іноземного капіталу. Тобто, близько 23% – це підприємства з часткою саме українського капіталу. Обсяг наших інвестицій у порівнянні з іншими країнами справді вражає. Уряди обох держав знайдуть інструменти, які дозволять саме в законодавчому полі врегулювати умови ведення українського бізнесу в Польщі», – наголосила Ірина Верещук.

Зокрема, тимчасовий режим лібералізації торгівлі з Європейським Союзом, що діє до червня 2023 року, довів свою ефективність. Віце-прем’єрміністр повідомила, що наразі тривають домовленості щодо продовження цього пільгового періоду.

«Ми дуже сподіваємося, що Польща як завжди стане нашим захисником і допоможе отримати в ЄС такі необхідні для українського бізнесу умови», – резюмувала Ірина Верещук.

Серед багатьох світових визначних партнерів України, Польща зробила чи не найбільше для нашої держави. Аналіз експортних та імпортних операцій Дніпропетровського регіону з Польщею, також демонструє високий рівень партнерських відносин, адже зазначена держава є одним з ключових торговельних та інвестиційних партнерів області. На території регіону діє 26 польських компанії, які інвестували в економіку області $3,3 млн. Польща займає друге місце серед експортерів з Дніпропетровської області та посідає 4 місце в імпорті товарів серед країн світу.

Серед перспективних напрямків для експорту до Польщі є продукція гірничо-металургійного комплексу, обладнання для залізничних локомотивів, органічна продукція сектору АПК та товари легкої промисловості з натуральних матеріалів. Детальніше про співпрацю Дніпропетровської області та Польщі за посиланням.

Джерело: www.minre.gov.ua