Україна денонсує Договір про вільну торгівлю з СНД

Кабінет Міністрів України розпочав підготовку законопроєкту про денонсацію Договору про зону вільної торгівлі (СНД) від 18 жовтня 2011 року. Про це повідомила заступниця Голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа після зустрічі з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем.

«Ініціювала питання денонсації Договору про зону вільної торгівлі з СНД. Настав час деколонізувати нашу торгівлю. В нас є двосторонні угоди про вільну торгівлю з усіма країнами-учасницями СНД, Угода про вільну торгівлю ГУАМ, з Грузією і Молдовою ми застосовуємо також і регіональну конвенцію пан-євро-мед. Є багато інструментів, які працюють для українських виробників і немає жодної потреби брати участь в русо-центричному договорі, де росія нав’язує свої правила і застосовує право сили», – підкреслила Роксолана Підласа.

Як зазначила народний депутат України, окрім росії, на торгівлю з якою накладене ембарго, сторонами Договору також є Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Таджикистан та Туркменістан. Узбекистан застосовує Договір на окремо визначених умовах. 

Найближчим часом в рамках підготовки до денонсації Парламент спільно з Урядом проведе роботу над осучасненням двосторонніх угод з країнами Центральної Азії, а також завершить ратифікацію Угоди про визнання сертифікатів походження з Молдовою та Протоколу про правила походження ГУАМ.

Джерело: https://www.rada.gov.ua