Україна має позитивну динаміку щодо виконання рекомендацій Єврокомісії, необхідних для руху до членства в ЄС

Для України дуже важлива міжнародна підтримка, особливо в агропромисловому секторі. Тому, попри війну та інші чинники, галузь продовжує реформування та приведення українського законодавства до європейського. Про це 1 грудня заявив заступник міністра аграрної політики України Маркіян Дмитрасевич під час онлайн-семінару, який організувало міністерство сільських справ Естонії.

«Інтеграція до Європейського Союзу відбувається в непрості для нас часи. Попри все, ми продовжуємо виконувати свої зобов’язання щодо Угоди про асоціацію з ЄС. Подальша підготовка до членства передбачатиме завершення трансформації всіх сфер задля втілення європейських законодавчих норм, спрямованих на захист кожного громадянина та бізнесу. Це започаткує умови для наближення рівня життя, добробуту та правового захисту українців до рівня країн ЄС. Україна має позитивну динаміку щодо виконання рекомендацій Єврокомісії, необхідних для подальшого руху до членства в ЄС після отримання статусу кандидата (23 червня, лідери 27 країн-членів ЄС ухвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС)», – зазначив Маркіян Дмитрасевич.

При цьому він уточнив, що станом на початок грудня заходи з виконання Угоди про асоціацію України і ЄС у частині «Сільське господарство» були реалізовані на 54%, у частині «Санітарні та фітосанітарні заходи» – на 68%.

«Також М.Дмитрасевич наголосив на необхідності розширення «Шляхів солідарності», безперебійного експорту та подякував партнерам за підтримку гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine», – йдеться у повідомленні.

Естонська сторона запевнила, що й надалі підтримуватиме Україну на шляху до ЄС та допомагатиме долати кризові явища, спровоковані війною. Криза виходить далеко за межі продовольчої небезпеки і вимагає всебічного реагування та підтримки України.

Джерело: https://minagro.gov.ua/