Україна отримала транш 1 млрд євро макрофінансової допомоги ЄС

Україна отримала транш в 1 млрд євро в рамках виняткової сьомої за ліком програми макрофінансової допомоги ЄС.Кошти будуть спрямовані на фінансування першочергових потреб Держбюджету та сприятимуть збереженню фінансової стабільності в Україні.

“Я щиро вдячний нашим партнерам за непохитну та системну підтримку України. Співробітництво Мінфіну та Уряду України з Європейськими колегами на всіх рівнях дозволило у найкоротші терміни забезпечити залучення кредитних коштів від ЄС”, – зауважив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

З урахуванням отриманих протягом 2014 – 2022 років кредитних коштів в рамках шести реалізованих програм, та 1 мільярда євро в рамках цієї виняткової програми МФД.

Загальна сума залученої Україною макрофінансової допомоги ЄС складатиме 7,21 млрд євро (з урахуванням отриманих протягом 2014 – 2022 років кредитних коштів в рамках шести реалізованих програм, та 1 мільярда євро в рамках нової виняткової програми МФД).

Нагадаємо, 1 липня 2022 року, Європейська Комісія оголосила рішення про виділення Україні додаткових ресурсів фінансової підтримки у розмірі 1 млрд євро. Згодом таке рішення було підтримано Європейським парламентом та Радою ЄС.

ЄС є найбільшим торговельним партнером, стабільним та надійним інвестором, а в умовах війни значущим економічним і гуманітарним донором для України та Дніпропетровщини зокрема. 

Детальніше про співпрацю Дніпропетровської області  Європейським Союзом за посиланням

Джерело: www.kmu.gov.ua