Україна подвоїла імпорт овочів у 2019 році до рекордного рівня

У 2019 загальний імпорт овочів в Україну вперше перевищив позначку в $200 млн і досяг $212 млн. Це рівно у два рази більше, ніж загальний імпорт овочів у 2018 році й на 21% більше попереднього рекорду, зафіксованого у 2013 році. Про це повідомляється на міжнародному торговому порталі East-Fruit.

Головними імпортними позиціями овочів для України у 2019 році були тепличні томати, цибуля і солодкий перець. На томати довелося більше третини всієї вартості імпорту, на цибулю – 11% і на перець – 10%. Також великими імпортними позиціями були огірок, картопля, сушені овочі, капуста, часник та ін.

Головний приріст імпорту спостерігався по цибулі – в 4,3 раза, по товарній картоплі – у 2,3 раза та по насінню картоплі – у 2,8 раза. У той же самий час більш ніж на чверть знизився імпорт в Україну свіжих томатів, на 19% – імпорт перцю, на 18% – імпорт огірка, на 39% – імпорт часнику. Правда, тут мова йде про динаміку імпорту в вартісних, а не абсолютних показниках.

Лідерство серед постачальників овочів в Україну традиційно продовжувала утримувати Туреччина, на яку припало близько 41% всього імпорту. Приблизно по 11% імпорту забезпечували три країни: Нідерланди, Іспанія та Польща. По 4% всіх овочів поставили Китай і Ізраїль. У десятку лідерів постачання увійшли також Єгипет, Німеччина, Індія та Грузія.

Джерело: Міжнародний торговий портал East-Fruit

Раніше Дніпропетровське інвестиційне агентство повідомляло про позиції України на світовому ринку насіння.