Україна розширює акваторію морських портів на Дунаї

Рух України до Європи набуває все більш практичного виміру. Один з аспектів цього шляху — це збільшення торгівлі з ЄС та нова логістика на західних кордонах. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Під час засідання Уряд ухвалив рішення про розширення акваторії морських портів на Дунаї. Мова йде про порт в Ізмаїлі, Рені та порт Усть-Дунайськ. Як зауважив Прем’єр-міністр, за останні півроку Україні вдалося збільшити вантажообіг цих портів з 30 тисяч тонн на місяць до 1,7 млн тонн.

«Більш ніж у 50 разів. І це не межа. Ми бачимо, що в чергах на вхід до цих портів буває до сотні суден, а тому працюємо над розширенням їх пропускної здатності. Сьогоднішнє рішення Уряду спрямоване саме на це. Крім того, воно дозволить підвищити безпеку судноплавства на Дунаї, зокрема контролю та підтримання оголошених глибин», — відзначив Глава Уряду.

За словами Прем’єр-міністра, завдяки відкриттю нових пунктів пропуску та розширенню акваторії дунайських портів Україна зможе наростити експорт та посилити економічну стабільність.

«Разом з нашими європейськими сусідами на Заході працюємо над тим, щоб кордони нас не роз’єднували, а об’єднували», — підкреслив Денис Шмигаль.

Джерело: www.kmu.gov.ua