Україна та Ізраїль підписали Угоду про зону вільної торгівлі

21 січня 2019 року, міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та міністр економіки Держави Ізраїль Елі Коен підписали угоду про зону вільної торгівлі між двома країнами, на церемонії були присутні глава держави Петро Порошенко та прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

«Угода про вільну торгівлю Україна-Ізраїль – це нові, кращі можливості для українських експортерів. З моменту набуття чинності Угоди будуть скасовані ввізні мита для близько 80% українських промислових товарів. Також завдяки скасуванню близько 70% ввізних мит на ізраїльську промислову продукцію стане можливим високотехнологічний інвестиційний імпорт. Це сприятиме модернізації промислового виробництва в Україні та збільшить додану вартість виробленої в Україні продукції», – підкреслив Степан Кубів.

Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем дозволяє зберегти та розширити традиційний експорт для України, зокрема для продукції АПК, та відкрити нові можливості для експорту товарів з високою доданою вартістю.

«З 1 січня цього року Україна набула членства в Пан-Євро-Мед, що дозволяє нам створити трикутник вільної торгівлі ЄС-Україна-Ізраїль. Це означає, що українські виробники зможуть імортувати сировину та матеріалу з Ізраїлю, пререобляти їх в Україні та експортувати з пільговою ставкою мита до ЄС. Це створює додаткові стимули для розміщення виробництва з високою доданою вартістю саме в України. Для українців це означатиме нові робочі місця, гідну зарплату та кращі умови для життя», – пояснив Перший віце-прем’єр-міністр України.

Угода з Ізраїлем сприятиме збільшенню обсягу торгівлі та інвестиційної співпраці. Експорт українських товарів до Ізраїлю вже зростає. Якщо, за підсумками 2016 року Україна експортувала до Ізраїлю товарів на $ 488,5 млн, то в 2017 році ця цифра становила вже $ 604,6 млн. За 11 місяців 2018 року експорт до Ізраїлю перевищив $ 535 млн. При цьому імпорт ізраїльських товарів за 11 місяців 2018 року склав лише $ 186 млн.

Крім того, станом на 01.10.2018 Ізраїль інвестував в економіку України $ 46,7 млн.

«Ми очікуємо зростання ізраїльських інвестицій у розвиток агропромислового комплексу, створення нових та модернізацію існуючих виробництв агропродукції, зокрема із застосуванням новітніх технологій та ІТ, а також збільшення високотехнологічних виробництв в інших галузях української економіки», –  підкреслив Степан Кубів.

Підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Ізраїлем передбачає її поступове впровадження, яке займе від трьох до семи років. Про це на засіданні уряду в середу заявив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.  Це дасть можливість бізнесу підготуватися і максимально використовувати можливості вільної торгівлі.

Довідково.

Переговори щодо Угоди про вільну торгівлю між Урядами України та Ізраїлю розпочалася з 2013 року, однак найбільш інтенсивна робота проводилася у 2016-2018 рр. Українська делегація провела 7 раундів переговорів, які завершилися в березні 2018 року. Угоду парафовано торік у квітні, подальші юридичні процедури тривали до листопада. 21 листопада 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив угоду та уповноважив Степана Кубіва на її підписання.

Джерело: за матеріалами www.me.gov.ua