Україна та Катар підписали 13 двосторонніх документів та два комерційні контракти

За словами президента України Володимира Зеленського. Україна розглядає Катар як одного з ключових партнерів у регіоні Затоки та Арабському світі в цілому. Зараз країни збільшують обсяги економічної співпраці та розширюють взаємодію у сферах спільних інтересів.

«Приклад цього – постійне зростання обсягів двосторонньої торгівлі, запровадження прямого авіасполучення між нашими столицями та впровадження безвізового режиму поїздок для громадян обох країн. Україна відкрита до залучення іноземних інвестицій та зацікавлена в розширенні авіасполучення з Катаром. Це допоможе створити належні умови для розвитку співпраці в туристичній сфері», – розповів Зеленський.

5 квітня 2020 Україна та Катар підписали 13 двосторонніх документів та два комерційні контракти щодо поглиблення співпраці у правовій та безпековій сферах, у галузі продовольчої безпеки, енергетики, молоді та спорту, охорони здоров’я, а також документи щодо взаємного визнання свідоцтв моряка та посвідчень водія.

Зокрема було підписано меморандум про співпрацю у нафтогазовій сфері.

Держави мають намір розвивати співпрацю зокрема у сферах інвестицій з Катару у розвідку та видобуток газу в Україні, а також постачання газу (СПГ – скрапленого природного газу) з Катару до України.

«Співпраця у нафтогазовій сфері України й Катару – перспективна і важлива для нашої країни. Катар є одним з найбільших виробників газу у світі і має цінний досвід та значні фінансові ресурси для інвестицій у розвідку та видобуток газу в Україні. Збільшення власного видобутку газу, диверсифікація джерел поставок газу відповідає інтересам споживачів газу в Україні і сприятиме сталому розвитку економіки та зміцненню енергетичної безпеки України», – наголосив в.о. Міністра енергетики Юрій Вітренко.

Нагадаємо, що значні поклади нафти й газу має Личківська територіальна громада, сектор промисловості  якої формується  за наявністю підприємств зі зберігання даних ресурсів. Детальніше з пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням. 

Джерело: www.mind.ua