Україна входить до топ-20 найбільших виробників перцю у світі

У 2020 році в Україні було вирощено 181,3 тис. тонн перцю, що на 5% вище показника минулого року. І хоча обсяги виробництва даного овочу в Україні значно поступаються більш традиційним для України помідорам та огіркам, Україна займає 18-те місце в рейтингу найбільших виробників перцю у світі.

В Україні вирощують як солодкий, так і гіркий перець. Однак частка солодкого значно вища – 94% від загального обсягу виробництва. Обидва види перцю вирощуються як промисловими підприємствами, так і домогосподарствами. При цьому частка виробництва промисловими підприємствами незначна – лише 7%. Решта виробляється в господарствах населення для задоволення власних потреб або часткової подальшої реалізації.

«За останні 5 років обсяг імпорту перцю в Україну зріс в 3 рази, що пов’язано з формуванням більш здорової культури споживання та вживанням овочів цілий рік. Основні обсяги імпортних поставок припадають на зимово-весняні місяці, коли власне виробництво перцю в Україні практично відсутнє», – коментує Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

У 2020 році було імпортовано 14,6 тис. тонн перцю, що на 7% вище аналогічного показника попереднього року. Водночас експортні відвантаження перцю мінімальні.

Основними постачальниками перцю в Україну є: Туреччина (40% українського імпорту в грошовому вимірі у 2020 році), Іспанія (29%), Нідерланди (14%), Польща (12%) та Франція (2%).

Детальніше з динамікою зовнішньоторговельних відносин Дніпропетровської області запрошуємо ознайомитись у модулі відкритих даних DIAGRAM за посиланням.

Джерело: www.agro-business.com.ua