Україна зацікавлена в інтеграції внутрішніх водних шляхів в європейську мережу

Україна зацікавлена в інтеграції внутрішніх водних шляхів в європейську регіональну мережу TEN-T. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ході переговорів, що відбулися 10 лютого в Брюсселі, з виконавчим віцепрезидентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом, повідомила пресслужба КМУ. 

«Україна розраховує на підтримку Європейського союзу в питанні включення внутрішніх водних шляхів України в регіональну мережу TEN-T. Дане рішення сприятиме розвитку ринку послуг у сфері внутрішнього водного транспорту та залученню інвестицій в дану сферу. Крім того, це дозволить переорієнтувати вантажні потоки на більш екологічний і економічний річковий транспорт», — зазначив голова уряду.

Також у ході зустрічі сторони розпочали консультації щодо подальшої лібералізації торгівлі між Україною та ЄС, що передбачено ст. 29 Угоди про асоціацію. Зокрема, йдеться про прискорення та розширення сфери скасування ввізного мита у торгівлі між Україною та Євросоюзом.

«ЄС є одним з найбільших торгових партнерів України, тому уряд налаштований надалі зміцнювати співпрацю в даному напрямку. Упевнений, що підтримка постійного діалогу сприятиме усуненню торговельних бар’єрів у взаємній торгівлі», – підкреслив Денис Шмигаль.

Джерело: Інформаційно-аналітичне агентство «АПК-Інформ»