Верховна Рада України 30 серпня зробила останній крок до «митного безвізу» з Європейським Союзом, ухваливши два надважливих законопроєкти.

Народні депутати ухвалили законопроєкт «Про приєднання України до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами» (№0165). Закон забезпечить виконання зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Крім того, парламентарі підтримали законопроєкт «Про приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту» (№0166). Це дозволить застосувати європейські транзитні правила та дасть можливість підприємцям використовувати єдину митну декларацію і єдину гарантію для переміщення товарів.

«У підсумку — суттєве прискорення та здешевлення руху товарів, від якого виграють усі учасники — експортери, перевізники та імпортери», — пояснили в парламенті.

Президент України Володимир Зеленський того ж дня підписав ці документи. Про це він заявив у вечірньому зверненні.

«Щойно я підписав документи про приєднання до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами і до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Вони є фактичною реалізацією «митного безвізу», — повідомив глава держави.

Джерело: https://agroportal.ua/