Урядовий комітет схвалив проєкт Державної космічної програми України на 2021-2025 роки

17 вересня Урядовий комітет з питань національної безпеки й оборони, стратегічних галузей промисловості та інфраструктури прийняв рішення про схвалення проєкту Закону України «Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки».

«Прийняття цього програмного документа забезпечить не лише ефективне використання вітчизняного космічного потенціалу, а й сприятиме розв’язанню багатьох актуальних завдань – соціально-економічних, екологічних, інформаційних, наукових, безпекових», – зазначив Віцепрем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

Серед основних завдань Програми – створення космічних систем спостереження Землі, впровадження космічних технологій на ринку послуг, створення ракетно-космічної техніки, фундаментальні та прикладні наукові дослідження у сфері космічної діяльності.

Виконання зазначеної Програми дасть змогу, серед іншого, забезпечити розроблення новітніх приладів, технологій та засобів для входження у перспективні міжнародні проєкти, зокрема дослідження Місяця, розширити співпрацю з Європейським космічним агентством з метою набуття членства України в цій організації тощо.

Після доопрацювання законопроєкту із Міністерством фінансів України документ буде подано до Кабінету Міністрів України, який у порядку законодавчої ініціативи має внести його на розгляд Верховної Ради України.

Також Урядовий комітет підтримав проєкт розпорядження КМУ «Про погодження перетворення державних підприємств космічної галузі в акціонерні товариства».

«Документ є частиною тих кроків, що здійснюються Мінстратегпромом для оздоровлення та розвитку вітчизняної космічної галузі», – прокоментував Віцепрем’єр-міністр України Олег Уруський.

Джерело: Урядовий портал