З 1 січня в Україні почав діяти податок на землі сільськогосподарського призначення. Мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) затвердили ще в листопаді 2021 року, а сплата збору починається у 2023 році. Про це йдеться в Податковому кодексі.

 Цьогоріч мінімальне зобов’язання сплачуватиметься за 2022 рік. МПЗ нараховується як за користування, так і за володіння земельною ділянкою.

Податок на землю поширюватиметься на власників та користувачів земель, що розташовані за межами населених пунктів, а також у їх межах. Однак землі в межах населених пунктів оподатковуватимуться лише якщо їх розмір становить понад 0,5 га.

Мінімальне податкове зобов’язання не буде нараховуватися і сплачуватися за 2022 та 2023 роки за землі, де ведуться бойові дії або які є тимчасово окупованими територіями.

До мінімального податкового зобов’язання входить власне податок на землю, податок з доходу за продаж урожаю (вирощеного на цій ділянці), податок на доходи, військовий збір із зарплати найманих працівників.

У середньому МПЗ складатиме 1500 грн за один гектар. У перші два роки дещо менше, оскільки застосовуватиметься не 5%, а 4%, і в середньому це близько 1000 грн за гектар. Ці цифри є умовними, оскільки розраховані за середньою НГО.

Фізичні особи, які не зареєстровані як ФОП, отримуватимуть податкове повідомлення з детальним розрахунком суми річного податкового зобов’язання. Такі повідомлення надходитимуть з 1 січня по 1 липня 2023 року. Податок не сплачуватимуть ті фізособи, які не отримають відповідного податкового повідомлення у визначені терміни від органу контролю.

Джерело: www.mind.ua