Весь світ звертається до НАТО про закриття неба над Україною

Петиція-звернення до Північноатлантичного альянсу про закриття повітряного простору над Україною зібрала понад 1 мільйон голосів.

Петиція розміщена на європейському сайті Open Petition.

Дослівно текст петиції: “Ми, люди по всьому світу, просимо країни-члени НАТО закрити повітряний простір над Україною і ввести в Україну миротворчі війська НАТО, надати військову допомогу Києву та підтримати український народ, як це було зроблено, наприклад, в Ізраїлі”.

Петиція була створена 26 лютого. Станом на ранок 4 березня вона зібрала  1 091 002 голосів (109% від цілі). Петиції на європейському сайті Open Petition можуть підписувати громадяни з будь-якої країни світу.

З початку війни небо над Україною закрите для цивільної авіації. Але російські військові літаки продовжують атакувати українські міста з повітря і завдають ракетно-бомбових ударів по цивільному населенню.

Закриття неба означає, що небо патрулюється військовою авіацією та охороняється системами ППО. Коли небо закрите, то всі військові літаки, які залітають у закриту зону, – збиваються.

Люди, які підписали петицію, просять НАТО закрити небо над Україною. Якби НАТО закрило небо, то саме його військові сили мали б патрулювати небо і збивати літаки, які порушують заборону.

Діти, які стали свідками війни також звертаються до НАТО й просять закрити небо над Україною: