Від скорочення врожаю в п.р. Україна може втратити до 0,6% ВВП

Прогнозоване в п.р. скорочення виробництва сільськогосподарських культур призведе до втрати близько 0,6 відсоткового пункту ВВП України. Така оцінка наводиться в січневому Інфляційному звіті Національного банку України.

Як зазначають в НБУ, волога погода та дефіцит електроенергії (яка потрібна для сушіння зерна) наприкінці 2022 р. затримали збирання кукурудзи, майже 20% якої на початок 2023 р. все ще залишалося в полях. Це, своєю чергою, може затримати підготовку земель та зменшити площі посівів ярих культур під урожай 2023 р.

«Разом зі збереженням високих безпекових ризиків це зумовить зменшення оброблених площ та менші обсяги врожаю у 2023 р., що матиме близько 0,6 в.п. від’ємного внеску в зміну реального ВВП», – вважають в НБУ.

Також прогнозується, що зниження експортних надходжень аграріїв і відповідно погіршення їх фінансового стану обмежуватиме нарощування випуску сільськогосподарської продукції й в наступні роки через вірогідне недоінвестування в обладнання, засоби захисту рослин та добрива.

Джерело: https://www.apk-inform.com/uk