«Відкритий ринок» – онлайн проєкт для виробників сільськогосподарської продукції та споживачів

Розпочав роботу проєкт «Відкритий ринок» – соціальна онлайн платформа для підтримки невеликих сільгосппідприємств. Це майданчик, на якому зможуть зустрітись без посередників виробники сільськогосподарської продукції та її споживачів. Він задуманий як відповідь на виклик епідемії COVID-19 та її наслідків. Проєкт є всеукраїнським, проте, споживачі зможуть знайти продукцію у своїй області після того, як в ній зареєструється перший виробник.

Ініціатори проєкту – громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” у партнерстві з Асоціацією міст України.

“В Україні, як і в усьому світі, економічний розвиток громад напряму залежить від діяльності малого та середнього бізнесу, який сплачує податки у місцеві бюджети. Але нині, коли через карантин зачинені усі ринки, невеликі фермерські господарства та сімейні кооперативи не мають можливості збувати власну продукцію, а значить – отримувати прибутки і платити податки. Проєкт «Відкритий ринок» покликаний допомогти їм знайти своїх покупців, які у свою чергу отримують можливість придбати якісні свіжі продукти. По суті, ця платформа переводить ринок в онлайн. І це – тренд, адже сьогодні в онлайн працює уся країна. Переконаний, що проєкт існуватиме та розвиватиметься і в подальшому, коли минуть важкі часи, адже ми усі знаємо, що майбутнє за сучасними технологіями. Асоціація міст України підтримала цю ініціативу і закликає громади сприяти її максимальному поширенню та залученню місцевих сільгоспвиробників” – зазначив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Платформа «Відкритий ринок» доступна за посиланням, на якій фермери з усієї України зможуть розмістити інформацію про власну продукцію, а споживачі легко її знайти. Проєкт не є комерційним, а виключно соціальним, тому не передбачає жодної системи оплати.

Джерело www.auc.org.ua