Візит чеських компаній машинобудівного сектору до Дніпропетровської області

14 травня Дніпропетровщина вже вдруге за поточний рік прийняла чеську делегацію. Цього разу – представників підприємств машинобудівного сектору.

Очолив делегацію посол Чеської республіки в Україні пан Радек Пех. За останні п’ять місяців – це вже четвертий візит пана ПЕХА до регіону.

У зустрічі з чеською делегацією взяли участь Віталій Жмуренко, президент Дніпропетровської торгово-промислової палати, Валентина Затишняк, директорка Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA) та Яна Худенко, очільниця Департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОВА.

Посол Чеської республіки в Україні подякував за ініціативи та ідеї, спрямовані на поглиблення співпраці між Дніпропетровщиною та Чеською Республікою, відмітивши, що просування в цьому напрямку спостерігає щоразу, коли приїжджає.

«Підтримка Чеською Республікою України – міцна й непохитна», – зазначив пан посол.

Президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Віталій Жмуренко також відмітив, що наша співпраця з Чеською Республікою «щомісяця набирає обертів», подякував за підтримку ініціатив, підтримку з боку Посольства Чехії в організації нещодавнього візиту делегації Дніпропетровщини до Брно.

Під час зустрічі учасникам представили пана Мілана Завору, який з червня поточного року працюватиме в Дніпрі з метою встановлення економічних контактів Дніпропетровщини з Південно-Моравським краєм, а в перспективі – очолить Українсько-чеське коопераційне бюро при ДТПП, процес створення якого наразі триває.

Учасники висловили сподівання, що співпраця в майбутньому розшириться і на інші регіони Чеської Республіки.

Адже Чехія є одним з головних зовнішньоторговельних партнерів регіону, та  займає 4 місце серед експортерів, та 5 місце серед імпортерів країн ЄС.

На теперішній час в Дніпропетровській області працює 19 чеських компаній, які інвестували в економіку області $11,2 млн. 

Серед них відомі світові бренди та виробники: ТОВ «Шкода транспортейшин» – R&D офіс; ТОВ «Завод «Світондейл» – світовий виробник ізолюючих та покрівельних матеріалів; ТОВ  «Екотехнік Широке» – сонячна електростанція; ТОВ  «EUTIT-UA» – виробник базальтових виробів. Компанії продовжують свою діяльність, долаючи разом з регіоном наслідки ракетних обстрілів, блек-аутів, кризи водопостачання та логістичних складнощів, зокрема через блокування автоперевезень на кордоні з ЄС.

На зустріч з представниками чеських компаній прийшли представники майже шістдесяти зацікавлених українських підприємств,  діалог бізнесів також продовжуватиметься у Кривому Розі.

Довідково.

На початок 2024 року в області продовжують працювати більше ніж 900 підприємств машинобудівної галузі.  Загальний обсяг реалізованої продукції та послуг за попередній рік складає близько 10 млрд гривень. Продукція машинобудівної галузі області широко відома не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

На машинобудівних підприємствах області виробляються: устаткування для прокатних станів, вагони вантажні, стрілочні переводи, автомобільні напівпричепи, велика низка обладнання для гірничо-металургійного комплексу, акумулятори, трактори, тролейбуси та інша продукція.

Основними бюджетоутворюючими підприємствами машинобудівної галузі є ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова», ПАТ «Дніпропетровський агрегатний завод», ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод», ПАТ «Дніпровагонмаш» та низка інших. Провідні підприємства галузі постійно здійснюють технічне переоснащення виробництва, впроваджують новітні технології, вдосконалюють якість поточної продукції та опановують нові види продукції.

Дніпропетровщина – один зі світових центрів ракетно-космічного будування. Так, у Дніпрі працює Державне підприємство «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» – провідне українське підприємство із виробництва ракетно-космічної техніки та технологій оборонного, наукового та народногосподарського призначення. Виробляє ракети-носії на екологічно чистих видах палива. За їхньою допомогою у космос відправляють комерційні вантажі. 

Машинобудівні підприємства області продовжують працювати та підтримувати економіку держави, соціальну сферу та обороноздатність регіону та країни.