Японія підвищила інвестиційний рейтинг України

Financial growth arrows graph. Investment and trading concept.

Український інвестиційний рейтинг підвищено одразу на дві позиції з CCC+ до B. Про це повідомляє Міністерство фінансів з посиланням на аналітиків Японського рейтингового агентства R&I.

Японське кредитне агентство прогнозує стабільну позитивну динаміку та зазначає, що українська економіка продовжує відновлюватись, а фіскальна позиція покращилась.  Економічної стабільності вдалось досягти завдяки фіскальній дисципліні та контролю інфляції. Міжнародні резерви зростають, а Україна стає більш стійкою до зовнішніх шоків.

Аналітики агентства R&I відзначають, що ВВП України зростає, інфляція сповільнюється, а тимчасове збільшення дефіциту платіжного балансу до 3-4% не матиме вплив на кредитоспроможність нашої держави. Зважаючи на значні потреби в рефінансуванні заборгованості та задля підтримки здорового фінансового середовища, фінансова підтримка Міжнародного валютного фонду є важливою для країни.

Якщо буде досягнута домовленість уряду України з МВФ про нову кредитну програму в збільшеному обсязі, то для нас це буде новим шансом поліпшити суверенний рейтинг. Що дуже важливо перед розміщенням нового випуску єврооблігацій України, який, за прогнозами аналітиків, може відбутися в кінці листопада – на початку грудня 2019 року. Загальним обсягом до $ 2 млрд. Це дозволить хоч трохи опустити вартість запозичення, яка в доларі знаходиться на дуже високому рівні – 9,75 річних.

Аналітики агентства відзначили, що показник державного боргу до ВВП зменшився з 69,2% станом на кінець 2016 року, до 52,3% станом на кінець 2018 року. Долучення до мережі Clearstream дозволило Україні збільшити ліквідність на внутрішньому ринку капіталу та розширити базу інвесторів.