ЄБРР погіршив прогноз падіння економіки України у 2022 році

За різними оцінками, від 30% до 50% підприємств в Україні повністю припинили свою діяльність

Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує, що вторгнення росії призведе до скорочення економіки України на 30% цього року. Наприкінці березня ЄБРР прогнозував скорочення на 20%, повідомляє CNBC.

У дослідженні ЄБРР наголошується, що війна сильно вдарить і по економіці України, і по економіці росії — в обох країнах очікується різкий спад виробництва.

У той час як економіка України може скоротитися на 30%, економіка рф на фоні міжнародних санкцій — на 10%.

“Оскільки 3,4% зростання ВВП, зареєстроване у 2021 році, є лише віддаленим спогадом, війна завдає економіці України колосального стресу з тяжким руйнуванням інфраструктури та виробничих потужностей”, — йдеться у дослідженні.

За різними оцінками, від 30% до 50% підприємств в Україні повністю припинили свою діяльність, внаслідок чого близько половини всіх працівників втратили роботу та дохід.

Останній прогноз валового внутрішнього продукту для України є переглядом у бік скорочення на десять процентних пунктів, якщо порівняти з прогнозами банку, опублікованими в березні.

Прогнозується, що ВВП України відновиться до 25% наступного року, повідомили в ЄБРР, але за умови, що на той час триватимуть суттєві роботи з відновлення країни.

Нагадаємо, Світовий банк знизив прогноз зростання світової економіки цього року з 4,1% до 3,2%.

Джерело: https://investory.news/