ЄБРР знизив прогноз зростання економіки України у 2023 році до 8%

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) погіршив прогноз зростання економіки України у 2023 році з раніше очікуваних 25% до 8%. Про це йдеться в оновленому прогнозі ЄБРР.

Очікування щодо падіння ВВП країни в поточному році залишились на тому ж рівні – 30%.

«На 2023 рік ЄБРР знизив свій прогноз відновлення економіки до 8% з попередніх 25%, які передбачалися в травні, коли очікувалося, що суттєві роботи з відновлення вже проводитимуть. Зниження прогнозу є ознакою того, наскільки невизначеність щодо майбутнього впливає на економічні перспективи України», – йдеться у повідомленні.

Банк зазначає, що хоча бойові дії останніми місяцями стали більш концентрованими й охопили територію, яка генерує лише близько 20% ВВП, руйнування людського капіталу, інфраструктури та виробничих потужностей було значним.

Зокрема, через переміщення населення за кордон чи всередині країни економічна діяльність серйозно порушена навіть у тих регіонах, де не було бойових дій.

«Блокада портів Росією, що перешкоджає експорту сільськогосподарської продукції, та руйнування багатьох металургійних підприємств на сході України знищили дві основні статті експорту країни, які приносили майже половину всіх довоєнних експортних доходів», – зазначив ЄБРР.

При цьому нещодавнє відновлення експорту зерна з деяких портів й очікування достатнього зовнішнього фінансування можуть стати позитивними чинниками для економічної активності в подальші місяці 2022 року.

«Однак ризики для прогнозів виключно високі та залежать від тривалості та інтенсивності війни», – наголошує банк.

Нагадаємо, Мінекономіки прогнозує зростання ВВП України в 2023 році на 15,5%. Фактичні темпи зростання залежатимуть від перебігу війни. В 2022 році економіка країни впаде на 30%, очікує відомство.

НБУ прогнозує падіння економіки країни за підсумками 2022 року на 33% та подальшого відновлення у 2023-2024 рр. на 5-6% за умови завершення активної фази війни та розблокування чорноморських портів.

Джерело: www.gmk.center