Банк підтримує, зокрема проєкти переходу на зелену енергетику та на екологічно безпечні види транспорту

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) з 2007 року інвестував в Україну понад €7 млрд, з них мільярд — минулого року. Про це розповів голова Представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон.

ЄІБ — це банк Європейського Союзу. Відповідно, він підтримує проєкти, які відповідають політиці та основним пріоритетам ЄС. Серед таких пріоритетів Загон назвав екологічний та сталий розвиток країн, а також цифровізацію економіки.

«Тобто для країни перший крок — мати сучасну економіку, наступний — цифровізація економіки», — зазначив він.

Виділяючи кредити Україні, акцент, зокрема, робиться на проєкти переходу на зелену енергетику, зокрема на екологічно безпечні види транспорту. Також серед пріоритетних напрямків — допомога щодо відновлення підконтрольної Україні частини Донбасу.

«Банк присутній в Україні з 2007 року, і це важливо. Сьогодні ми маємо портфель із €7 млрд кредитів для України. Ми доклали дуже багато зусиль у 2014-2016 роках — після Революції гідності. На той час Банк та ЄС зобов’язалися надати Україні €3 млрд кредитів. І ми виконали це зобов’язання. Минулого року ми мали кризу, пов’язану з COVID-19, і підписали кредит на €1 млрд», — сказав глава Представництва ЄІБ в Україні.

За його словами, із €7 млрд кредитів від ЄІБ найбільша частина — це транспорт загалом, а також: €1,1 млрд — за енергетичними проєктами; €2 млрд націлено на розвиток малих та середніх підприємств через комерційні банки в Україні; близько €500 млн — співпраця у сфері промисловості.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) створений у 1958 році з метою надання кредитів для будівництва та реконструкції об’єктів, що становлять інтерес для країн ЄС та асоційованих держав. Статутний капітал формується із вкладів країн-учасниць.

Джерело: https://investory.news/