Євроінтеграція – напрямок руху сучасної України та один з головних її челенджів

8 грудня 2021 р. відбувся регіональний форум «Євроінтеграція 2021» за участі Дніпропетровської ОДА, Генерального консульства ФРН у м. Донецьк (розташоване у м. Дніпро) DIA,  територіальних громад та міжнародних фондів.

«Регіональний форум «Євроінтеграція 2021», це діалог влади та бізнесу, громад та міжнародних партнерів. Євроінтеграція – це не тільки торгівля, це життя за європейськими стандартами!» – зазначив перший заступник голови ОДА Володимир Орлов.

Метою форуму став аналіз наявних євроінтеграційних процесів, впровадження відповідних програм регіонального та державного рівня, покращення діалогу влади та бізнесу, регуляторні інструменти підтримки економіки регіону та їх бачення підприємцями.

Заступник директорки ДІА Алім Молодан відмітив, що представлені на форумі цифрові рішення Дніпропетровського інвестиційного агентства сприяють кооперації європейських компаній з виробниками регіону. В таких продуктах як DIAGRAM, DIABASE, DIAMAP представлені як виробники продукції, так і інвестиційні проєкти, вільні земельні ділянки, а також відкриті дані про інвестиційну діяльність регіону та його зовнішньоекономічні зв’язки. Разом з тим профілі громад, розроблені ДІА, дозволяють європейським партнерам долучитися до проєктів ініційованих територіями.   

На дискусійних панелях обговорювались успішні кейси впровадження євроінтеграційних програм і практик у громадах регіону, а також зона вільної торгівлі між Україною та ЄС. Учасники круглих столів приділили окрему увагу питанням створення оптимального інвестиційного середовища в регіоні, українським ФОПам, кооперативам і фермерським господарствам та перспективам їх виходу на ринки ЄС. Пошук інструментів об’єднання і створення регіональної екосистеми розвитку малого бізнесу також спонукав учасників до активного діалогу.

«Налагодження економічної кооперації між українськими та іноземними підприємствами, а також ефективне функціонування спільних підприємств має проходити за підтримки державної й особливо місцевої влади» – сказав перший секретар Генерального консульства ФРН Петер Герр.

Успіхи форуму закріпила сесія нетворкінгу між спікерами та гостями заходу. Спеціально для цього були облаштовані 10 локацій, де можна було комфортно та ефективно комунікувати. 

Дніпропетровське інвестиційне агентство надає інформацію про усі цікаві заходи, що проходять на території регіону у своїх медіаресурсах, тож не зволікайте!

Слідкуйте за нами у Facebook та Telegram, а також на інвестиційному порталі DIA.