За 9 місяців 2019 року капітальні інвестиції “Інтерпайпу” зросли на 8% – до $ 42 млн

Міжнародна вертикально інтегрована трубно-колісна компанія (ТКК) “Інтерпайп” за 9 місяців 2019 року збільшила капітальні інвестиції на 8% – до $ 42 млн. Інвестиції в стратегічні проєкти збільшилися на 19% – до $ 19 млн, заразом інвестиції в проєкти підтримки основних фондів залишилися на торішньому рівні та склали $ 22 млн. Пріоритетом компанії було розширення потужностей з фінішної обробки, нарізки й термообробки труб на “Інтерпайп   ̶   НТЗ” і “Інтерпайп Ніко Тьюб”, а також інвестиції в лінії з виробництва нових видів коліс та осей.

У січні-вересні поточного року компанія отримала $ 200 млн EBITDA, що на 45% перевищує показник за аналогічний період минулого року, внаслідок високого попиту на залізничну продукцію на ринках СНД та Європи.

Виручка за звітний період зросла на 5%  ̶  до $ 863 млн всупереч спаду на світовому трубному ринку. Збільшилася шляхом зростання продажів залізничної продукції на 36%  ̶  до $ 297 млн, що пов’язано з  високим попитом на ринку СНД. Водночас виручка від продажів труб знизилася на 7%  ̶  до $ 535 млн, головним чином, через падіння обсягів продажів труб нафтогазового сортаменту (OCTG) на 27%.

EBITDA збільшилася, переважно, внаслідок позитивних результатів залізничного дивізіону, частка якого в загальному показнику EBITDA за 9 місяців 2019 року сягнула 61%. Показник EBITDA залізничного сегмента досяг $ 123 млн (зростання в 4,5 раза)  ̶  такі результати стали можливі завдяки високому попиту на залізничну продукцію на ринку СНД і припинення в серпні дії 34,22%-ого антидемпінгового мита на залізничні колеса в Митному союзі.

Показник EBITDA трубного дивізіону збільшився на 2%  ̶  до $ 48 млн. Негативно на результатах дивізіону позначився спад буріння в Україні та низький попит в інших регіонах, наприклад, на ринку США. Додатковим негативним фактором стало закінчення терміну дії угоди (Suspension Agreement) про незастосування 7,5%-го антидемпінгового мита в США щодо труб OCTG у липні 2019 року – ці фактори вплинули як на обсяги продажів, так і маржу.

“Інтерпайп” входить до десятка найбільших у світі виробників безшовних труб, є третім за величиною виробником суцільно катаних залізничних коліс у світі.

У структурі компанії  ̶  п’ять промислових активів: “Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод (НТЗ)”, “Інтерпайп Новомосковський трубний завод (НМТЗ)”, “Інтерпайп Ніко-Тьюб”, “Дніпропетровський Втормет” і електросталеплавильний комплекс “Дніпросталь” під брендом “Інтерпайп Сталь”.

Джерело: www.ua.interfax.com.ua