Історичний документ – Заявка на членство в Європейському Союзі, підписана Президентом України у Києві 28.02.2022 року.

Цим листом Україна, як європейська держава, яка поважає цінності закріплені в статті 2 договору про Європейський Союз, має честь подати заявку на членство у Європейському Союзі, відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн, відповідаючи на питання про масові акції солідарності, які пройшли по всій Європі на підтримку України куди 24 лютого вранці вторглися російські війська, зазначила:

«Згодом Україна має вступити до ЄС, ця країна – одна з нас, і ми хочемо бачити її у європейській сім’ї».

При цьому вона нагадала, що Україна вже бере участь у деяких європейських процесах, наприклад, в інтеграції внутрішнього ринку в єдиний ринок ЄС, а також в енергетиці.

В інтерв’ю фон дер Ляйєн підкреслила безпрецедентну співпрацю та згуртованість усіх демократичних країн – Великобританії, Канади, Японії, Південної Кореї, Австралії та інших.

«Це показує: ми разом постаємо на захист демократії в Європі. Важливо, щоб ми захищали наш мирний порядок, порядок на основі правил. Ми маємо чітко заявити: Євросоюз не потерпить на європейській землі зневажання наших цінностей», – заявила вона.

Що дає членство в Євросоюзі громадянам України?

Перші переваги майбутнього членства Україна відчула 2017 року, коли отримала безвіз.

Центр  протидії дезінформації при РНБО України зібрав основні переваги членства в Євросоюзі для громадян України:

  • Кордони без бар’єрів. У багатьох країнах на кордонах не перевіряють паспорти
  • Посилення прав споживачів. Якщо незадоволені якістю нових доріг та аеропортів, можна поскаржитися до Комісії європейського парламенту
  • Більше товарів за доступними цінами
  • Якісна європейська освіта
  • Імпульс для секторального співробітництва.

Наразі заявку на членство України в ЄС за пришвидшеною процедурою прийнято.