Зовнішня торгівля товарами Дніпропетровської області з Азербайджаном

14 січня 2022 року Президент Володимир Зеленський проведе зустріч із президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, який прибув до України з робочим візитом.

Розглядаючи пріоритетність азербайджанського ринку та можливість перспективного партнерства, Дніпропетровське інвестиційне агентство проаналізувало зовнішньоекономічні відносини Дніпропетровської області з Азербайджаном за минулий період.

Зовнішньоторговельний оборот товарів між Дніпропетровською областю та Азербайджаном у 2020 році склав $45,3 млн  (6,8% від загального обсягу України). За показниками трьох кварталів 2021 року зовнішньоторговельний оборот становив $40,5 млн і це на 22% більше показника аналогічного періоду минулого року.

Експорт товарів з Дніпропетровської області до Азербайджану становив $32,1 млн (9,3% від обсягу експорту України). За 9 місяців 2021 року  експорт перевищив показник аналогічного періоду минулого року на 31,6% та склав $31,9 млн (11,8% від обсягу експорту України).

Найбільшу частку (33%) в експорті товарів займають вироби з чорні метали на суму  $10,6 млн. Також, регіон експортував м’ясо та їстівні субпродукти на $6,4 млн (19,7% від загального об’єму експорту області) та збільшився на 28% у порівнянні з минулим роком.

Також азербайджанські підприємці купували папір та картон на $3,7 млн, черні метали – $3,4 млн, електричні машини – $2,3 млн та інше.

Найбільші підприємства експортери:

  • ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»;
  • ПАТ «ІНТЕРПАЙП НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ ЗАВОД»;
  • ТОВ «АГРО-ОВЕН»:
  • ТОВ «ПТАХОКОМПЛЕКС «ДНІПРОВСЬКИЙ»;
  • ПАТ «АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ».

Імпорт товарів з Азербайджану у 2020 році становив $13,2 млн (4,1% від обсягу імпорту України).  За 9 місяців 2021 імпорт становив $8,6 млн (2,3% від обсягу імпорту України) та зріс на 18% у порівняні з відповідним показником минулого періоду.  

Найбільшу частку (43%) в імпорті товарів займають їстівні плоди та горіхи  на суму $5,7 млн. Також, область купувала пластмаси, полімерні матеріали на суму $4,3 млн, алюміній –  $0,84 млн, овочі – $0,79 млн та інше.

В ТОП найбільших компаній імпортерів увійшли:

  • ТОВ «ДНІПРОХИМ»;
  • ТОВ «ТРИА ГРУП»;
  • ТОВ «АТБ-МАРКЕТ»;
  • ТОВ «АЛІНА ФРУТ»;
  • ТОВ «ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «АЛЮМАКС-ДНІПРО».

Станом на 01.10.2021 рік в регіон вкладено $0,8 млн прямих іноземних інвестицій з Азербайджану.  В Дніпропетровській області працює 52 підприємства з азербайджанськими інвестиціями, це переважно підприємства торгівлі, послуг,  а також переробної промисловості та будівництва.  

Детальна інформація про зовнішню торгівлю представлена на модулі відкритих даних «DIAgram».