30-31 березня 2016 року у Дніпропетровській обласній раді пройшли тренінги для працівників місцевої влади та представників ОСББ

У рамках реалізації проекту українсько-німецького міжнародного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» 30, 31 березня у обласній раді пройшли тренінги для працівників місцевої влади та представників ОСББ. Експерти презентували результати моніторингу споживання енергетичних ресурсів в громадських будівлях, розповіли про застосування механізму ЕСКО для впровадження енергоефективних заходів на соціальних об’єктах та у житлових будинках.

Іма Хренова-Шимкіна, заступник директора проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» розповіла про основні напрямки співпраці з містами консорціумами на чолі з Дніпропетровською обласною радою.

З доповіддю про фінансова модель та рекомендації стосовно Енергосервісних контрактів виступив Боштян Крайнч, консультант проекту GIZ «Енергоефективність у громадах». Він розповів про недавні дослідження енергоефективності у Словенії, про проблеми в державному секторі при укладанні енергосервісних контрактів та про вигоди від укладання контрактів на енергію.

Дмитро Марусич, консультант проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» виступив з презентацією «Енергетичний моніторинг у бюджетних закладах та установах» та розповів про результати моніторингу споживання енергетичних ресурсів в громадських будівлях та як контролюються витрати на енергоресурси.

Про застосування механізму ЕСКО для впровадження енергоефективних заходів у громадських будівлях та практичний досвід Латвії в даній сфері розповів фахівець з питань ЕСКО моделей та консультант проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» Ерік Берман.

На питаннях щодо ролі ОСББ у впровадженні енергоефективних заходів у житлових будівлях в своїй доповіді детально зупинилася Вікторія Погорєлова, консультант проекту GIZ «Енергоефективність у громадах». У представників і ініціативних групах ОСББ була можливість задавати питання щодо складання статуту ОСББ згідно з новим законодавством, про cпільне майно багатоквартирного будинку та порядок проведення установчих зборів.

У заключенні, Тішкін Олексій Миколайович,  начальник відділу розвитку місцевого самоврядування Дніпропетровської обласної ради,  надав інформацію про проведення обласного конкурсу міні-проектів з енергоефективності та енергозбереження серед локальних громад у 2016 році в рамках Програми сприяння громадянській активності у розвитку територій на 2012 – 2016 роки.

Нагадаємо Дніпропетровська обласна рада є лідером консорціуму міст Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг та Павлоград. Спільно з проектом GIZ «Енергоефективність у громадах» ведеться робота у напрямку впровадження заходів з енергоефективності. Зокрема, GIZ передає необхідні знання фахівцям Дніпропетровської області через тренінги, рекомендації та консультації. Німецький досвід повинен не тільки допомогти заощадити, але і сприяти залученню іноземних інвестицій.