9-12 жовтня у Брюсселі пройшов п’ятнадцятий Європейський тиждень регіонів та міст

9-13 жовтня 2017 року у Брюсселі відбувся п’ятнадцятий Європейський тиждень регіонів та міст (European Week of Regions and Cities), який є одним із найбільших знакових заходів в ЄС, в рамках якого європейські міста та регіони отримують можливість продемонструвати свій потенціал розвитку, інновації та прогрес у створенні робочих місць, підкреслюючи важливість розвитку місцевого та регіонального управління.

Цьогорічний девіз Європейського тижня регіонів та міст – «Регіони та міста, що працюють на краще майбутнє». Основними темами для розгляду стали:

  • створення стійких регіонів та міст;
  • інтегрована інвестиційна політика регіонів;
  • політика сталого розвитку на засадах «зеленої економіки»;
  • регіони та міста як агенти змін;
  • обмін знаннями для досягнення результатів.

Усього в рамках Європейського тижня відбулося понад 130 різних заходів, у заході взяли участь більше 6000 учасників з усієї Європи.

На цьому заході Дніпропетровська область була представлена Дніпропетровським регіональним інвестиційним агентством (DIA) у складі директора Валентини Затишняк та головного спеціаліста відділу маркетингу та комунікацій Маргарити Тараненко.

«Європейський тиждень, що проводиться під егідою Комітету регіонів ЄС та Генерального директорату Європейської Комісії з питань регіональної політики є ключовою платформою для обговорення та представлення думок регіонів і міст відносно звіту проведення політики згуртованості ЄС. Європейська політика згуртування ґрунтується на двох базових цілях ЄС: збалансованому економічному зростанні, соціальному поступі та справедливості і рівності. Зосередження на двох цілях одночасно створює позитивний синергетичний ефект: наприклад, більш ефективне функціонування ринку веде до економічного зростання, збільшення добробуту і зменшення нерівності. Це те, над чим потрібно зараз працювати українським регіонам задля того, щоб збудувати зразковий, інноваційний та прогресивний регіон для майбутніх поколінь», – сказала Валентина Затишняк.

Також обговорювались такі актуальні проблеми, як адаптація до глобалізації, нова хвиля автоматизації робочих місць та нагальна потреба інтеграції мігрантів, з якими стикаються регіони та міста.

Довідково:

  • створення стійких регіонів та міст. Ця тематика була зосереджена на економічних та соціальних наслідках глобалізації, а також політичних заходах, що проводяться на загальноєвропейському, на національних, регіональних та місцевих рівнях.
  • інтегрована інвестиційна політика регіонів. Реалізація цієї політики стосовно регіонів стала основою зростання їхньої ролі в інвестиційному процесі та активізації власної інвестиційної політики регіонів країн ЄС.
  • політика сталого розвитку на засадах «зеленої економіки». Забезпечення високого рівня та якості життя населення світу, створення сприятливих умов для діяльності нинішнього та майбутніх поколінь та припинення деградації природних екосистем шляхом впровадження нової моделі економічного зростання, що базується на засадах сталого розвитку. Досягнення цієї мети відповідає світоглядним цінностям і культурним традиціям українського народу, та міжнародним зобов’язанням України.
  • регіони та міста як агенти змін. В рамках цієї теми було передбачено обговорення досягнутих результатів та оцінка ефективності і переваг політики згуртованості ЄС, зокрема, в контексті зменшення нерівності.
  • обмін знаннями для досягнення результатів. Регіональні та національні органи, які реалізують програми, що фінансуються Європейськими структурними та інвестиційними фондами, мали можливість обмінятися досвідом та передовими методами в управлінні програмами 2014-2020 років.