У Дніпропетровську відбувся Українсько-литовський бізнес-форум

27 травня 2016 року у Дніпропетровську відбувся Українсько-литовський бізнес-форум. Литовські парламентарі та інвестори, представники регіональної влади, литовського та українського бізнесу обговорили перспективи міжнародної співпраці. Освіта, екологія, розробка програмного забезпечення, туристичний бізнес, торгівля, сільське господарство, будівництво та архітектура – литовські бізнесмени зацікавились різними інвестиційними проектами.

Мета бізнес-форуму – презентація інвестиційного потенціалу Дніпропетровщини, встановлення прямих ділових контактів між бізнес-структурами Дніпропетровської області та Литви. Литовським інвесторам розповіли про можливості співробітництва з підприємцями регіону, а підприємці Дніпропетровської області дізналися більше про європейський ринок.

«Дніпропетровська область – один з основних партнерів Литви в Україні. Ми співпрацюємо у різних напрямках. Сьогодні говоримо про можливості партнерства регіону з Євросоюзом. Ми розповідаємо, як правильно працювати на найбільшому в світі ринку – європейському», – зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.

«За останні роки стосунки між Дніпропетровщиною та Литвою вийшли на новий рівень. Вдячні за вашу підтримку та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю, – сказав перший заступник голови ОДА Олег Кужман. – Ми зацікавлені у виході місцевих підприємств на європейський ринок та залученні інвестицій». У свою чергу, Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс зазначив, що Литва готова допомагати бізнесменам регіону опановувати нові ринки.

Литва – один з важливих партнерів Дніпропетровської області. Активізація економічних контактів між регіонами України та країнами-членами ЄС, взаємодія бізнес-еліт сприятиме поступовому входженню України до Європейського економічного простору. Таку думку висловила на відкритті форуму директор Дніпропетровського інвестиційного агентства DIA Валентина Затишняк.

Досягнення і потенціал Дніпропетровської області презентувала спеціаліст маркетингу і комунікацій Дніпропетровського інвестиційного агентства DIA Маргарита Тараненко. Вона підкреслила, що Дніпропетровщина має кращий результат у залученні інвестицій серед областей України, а саме: область отримала понад 2 тис. доларів на кожного жителя. «За підсумками 2015 року у Дніпропетровську область залучено близько 110 млн. доларів США прямих іноземних інвестицій. В цілому ж в регіон вдалося залучити понад 7 млрд. дол. США прямих іноземних інвестицій. Частка області у ВВП України становить понад 20%» – зазначила у своїй доповіді Маргарита Тараненко.

Інвестиційний потенціал і перспективні проекти для інвестування презентував представник проектного офісу Дніпропетровського інвестиційного агентства DIA Андрій Нелюбов. У своїй презентації він детально зупинився на актуальних проектах, а саме: формування індустріальних парків на території Дніпропетровської області, перспективи будівництва сонячних електростанцій і рибного господарства, заводу з переробки твердих побутових відходів в суб-регіоні “Західний Донбас”, проектах ДП Конструкторське бюро “Південне” ім. М.К. Янгеля. Також в презентації була представлена інформація про земельні ділянки під реалізацію інвестиційних проектів.

Для довідки:

Українсько-литовський бізнес-форум це один з запланованих заходів в рамках проведення Днів Литви, які напередодні стартували на Дніпропетровщині. У форумі взяли участь:

  • представники Дніпропетровської регіональної влади,
  • литовська делегація на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом,
  • комерційний аташе Литви в Україні Рімантас Шегжда,
  • спікер Литовського парламенту Лорета Граужинєнє,
  • представники компаній-членів Асоціації східноєвропейського партнерства та інвестицій на чолі з її президентом та членом правління ЗАТ “Fishelson” Юріюсом Родявічюсом;
  • представники регіональних компаній в галузях будівництва, металургії, сільського господарства, хімічної промисловості, банківських послуг, машинобудування.

Дні Литви проходять на Дніпропетровщині вперше. Для мешканців області відбулися наступні заходи: ярмарок литовських майстрів, презентація фільмів, виставка сучасного текстилю. Всі бажаючі змогли ознайомитися з культурними цінностями литовського народу.

Асоціація східноєвропейського партнерства і інвестицій – це громадська юридична особа, що була створена для формування більш сприятливих умов для підприємств всіх форм власності для економічного і ділового співробітництва Литви і Східної Європи.

Для цих цілей Асоціація: консультує членів Асоціації, організовує конференції, семінари, навчання, а також організовує спільну участь у виставках, ярмарках та інших заходах, займається видавничою діяльністю і рекламою і тд.