2 серпня 2017 року в Дніпропетровській обласній раді відбулась «Презентація економічного потенціалу Бразилії та можливостей розвитку українсько-бразильської співпраці» для понад 100 представників малого та середнього бізнесу регіону.

Захід відбувся в рамках офіційного візиту пана Освалдо Біато Джуніора Надзвичайного і Повноважного Посла ФР Бразилія в Україні до Дніпропетровської області, за участі голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова і директора Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA) Валентини Затишняк та у партнерстві з Дніпропетровською торгово-промисловою палатою (ТПП)

«Дніпропетровщина має великий інвестиційний потенціал. Це розуміють наші міжнародні партнери. Сьогодні існують реальні перспективи для розширення двостороннього співробітництва в галузі сільського господарства, зокрема, це стосується експорту до Бразилії українського зерна, борошна, а також співпраці у сфері виробництва та торгівлі цукром, виробництва біопалива, співпраці між вищими навчальними закладами країн», — зазначив голова обласної ради Гліб Пригунов.

«Наразі показники зовнішньої торгівлі між Дніпропетровською областю та Бразилією говорять не на користь регіону, але слугують платформою для подальшого налагодження та розвитку зовнішньоекономічних відносин. Дніпропетровщина має потужний промисловий потенціал, основу якого складає металургія. Підприємства металургійного комплексу вже сьогодні експортують свою продукцію до Бразилії, зокрема завод Interpipe. У свою чергу, підприємства області цікавить імпорт сільськогосподарської техніки, кави та чаю. Враховуючи те, що Україна та Бразилія є світовими лідерами в сфері сільського господарства, підприємства Дніпропетровщини зацікавлені в започаткуванні спільних інвестиційних проектів з виробництва сільськогосподарської техніки. Дніпропетровський регіон може зацікавити Бразилію як один із провідних академічних центрів України. ВУЗи області здійснюють підготовку фахівців за спеціальностями які складають основу економіки Бразилії: гірничо-металургійний комплекс, аграрна сфера, медицина, хімія і фармацевтика, тому перспективними є співробітництво між дніпропетровськими та бразильськими вищими учбовими закладами задля підготовки висококваліфікованих кадрів серед бразильської молоді», – зазначила Валентина Затишняк.

Напередодні Надзвичайний і Повноважний Посол ФР Бразилія відкрив Почесне консульство ФР Бразилія на Дніпропетровщині та Українсько-Бразильський Центр на базі Університету митної справи та фінансів. Таке представництво дозволить поглибити економічну, соціальну та культурну співпрацю між областю та республікою.

 «Сьогодні, коли Україна є незалежною та знаходиться на шляху до становлення й розвитку, ми дуже раді, що зв’язки з бразильським урядом перейшли на зовсім інший рівень. Не лише культурно-соціальний, але й політично-економічний. Сподіваюся, що наше співробітництво буде міцним та плідним!» – зазначив на урочистому відкритті Гліб Пригунов.

За словами пана Освалдо Біато Джуніора Повноважного і Надзвичайного Посла ФР Бразилія в Україні, бразильська сторона готова до співпраці з Дніпропетровщиною за перспективними напрямками для обох сторін. І відкриття почесного консульства Бразилії та Українсько-Бразильського Центру на Дніпропетровщині допоможе ще більше зблизити бізнес і громади обох країн і регіонів.